היהלום שבטבעת

711 צפיות

הטבעת הראשונה אותה מעניק הבעל לאשתו היא טבעת האירוסין. כידוע, אפקט הראשוניות הוא זה המותיר את החותם החזק ביותר ולכן מומלץ להשקיע ולבחור את הטבעת המושלמת ביותר מבין שלל סגנונות ועיצובי טבעות אירוסין יוקרתיות. לרוב, טבעת האירוסין היא טבעת יהלום והאישה עונדת אותה לצד טבעת הנישואין. זוגות רבים, מגלים לאחר שנים, כי היהלום שעיטר את טבעת האירוסין מזויף. בכדי לרכוש את הטבעת בתבונה ולדעת מה אתם רוכשים, מאמר זה יסייע לכם להבדיל בין יהלום אמיתי ליהלום מזויף.

תכונות היהלום

היהלום הוא המבריק והקשה ביותר שניתן למצוא בין המינרלים, דרגת הקושי אשר הוענקה לו היא 10 המסמלת את דרגת הקושי הגבוהה המקסימאלית של החומרים השונים בטבע. היהלום, מעבר להיותו ראשון בין אבני החן הקיימות, הוא נחשב כאוצר טבע. ליהלום יש שימושים שונים ורבים בתעשייה אך שימושו המוכר ביותר הוא שיבוץ בתכשיטים.

כל יהלום מתהדר בכמה תכונות, שלוש במספר, כאשר מצרפים את שלושתן יחד עם בדיקה בעזרת מיקרוסקופ, ניתן לפסוק באשר לאמיתות או זיוף היהלום. חשוב לציין כי ישנם מקרים בהם המסקנה לא תהייה חותכת, ולכן יש צורך במכשיר אלקטרוני ייעודי.

  • החזר אור מקסימאלי – זוהי התכונה הבולטת ביותר של היהלומים ואפקט הנצנוץ המודגם בכל טבעת יהלום, טמון ביכולת החזרת האור, למעשה זהו ייחודו של היהלום והסיבה לשיבוצו בטבעות אירוסין.
  • קשיחות – טבעות אירוסין יוקרתיות לרוב משובצות יהלומים. היהלום הוא חומר חזק ביותר ואינו אמור להישרט ובמידה ואכן קיימת שריטה על היהלום הרי שזהו מדד מצוין לאי אותנטיות היהלום. בדיקה פשוטה כמו ניסיון לשריטת היהלום בעזרת חפץ חדש מכל סוד או שפשוף בנייר זכוכית, תוביל למסקנה המתאימה.
  • ליטוש – ליטוש היהלום אינה משימה פשוטה וניתן לבצעו באמצעות אבקה מיוחדת בלבד. אבקה זו עשויה מיהלומים אף היא ולכן מאפשרת את הליטוש. חשוב לדעת כי ניתן ללטש את כלל הפאות, הצדדים והאזורים של היהלום, זאת בשונה מאבנים אחרות, ובכך מתאפשר זיהוי יהלום אמיתי אל מול זיוף. כפי שניתן להבין, תכונה זו קשורה אף היא בתכונת הקשיחות של היהלום ולכן מהווה סממן חשוב לזיהוי.

יהלומים הם לנצח

טבעת יהלום המורכבת מיהלום אמיתי, הינה טבעת לחיים. סביר להניח כי הטבעת עצמה עתידה להיהרס או להישחק בעוד שליהלום לא יוסב כל נזק. בכדי לרכוש טבעות אירוסין יוקרתיות המשובץ בהן יהלום, מומלץ מאוד להשקיע בקביעת אמיתות היהלום. זיופים רבים קיימים ובעזרת כמה בדיקות פשוטות, תדעו האם השקעתכם השתלמה.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
כל מה שצריך לדעת על טכנולוגיית VOIP
היהלום שבטבעת