נוטריון

825 צפיות

נוטריון הנו בעל מקצוע שאין שני לו וזאת כי ביכולתו לבצע מגוון תפקידים שנמצאים רק בתחום אחריותו. אי לכך חשוב להכיר בנושא תפקיד כה מהותי, טוב לדעת שניתן ליהנות משירותיו באופן תדיר ואף יש לדעת שהוא רשאי לבצע מגוון תפקידים שגם עורכי דין רשאים לבצע, אך כאשר הוא החתום בתחתית המסמך, הרי שניתן לייעל לא מעט מהלכים.

תשלום אחיד

לאור כל זאת מיהו נוטריון ומהו תפקידו אתם תוהים? ובכן נוטריון הנו עורך דין אשר צבר וותק בתחום לאורך עשר שנים ובנוסף עבר הכשרה ייעודית ועמד בהצלחה בלא מעט מבחנים. אי לכך אם גם אתם מבקשים ליהנות משירותיו של נוטריון, טוב למצוא אחד אשר פועל בסמיכות אליכם ושיודע להציע שירות מעכשיו לעכשיו, בהתאם ללוחות הזמנים שלכם. מה אין לבחון מראש? אין לבחון את העלות המבוקשת, וזאת כי להבדיל משאר נותני שירות, הרי שכל נוטריון עתיד לבקש בדיוק את אותו תעריף  עבור כל סוג של שירות, כאשר בדיקה מהירה ברשת מעלה כמה יש לשלם עבור כל סוג של שירות.

מתפקידי הנוטריון

אם נבחר בהסבר המהיר, נציין שנוטריון מחזיק בסמכות לערוך לאשר ולאמת מגוון נרחב של מסמכים, כאשר יש להבין שברגע שמסמך מכיל את חתימת הנוטריון, הרי שניתן לדעת מראש שהוא עתיד להוות עדות קבילה בבית המשפט – עד כדי כך מדובר בחתימה בעלת חשיבות. מהו ההסבר היותר ארוך אודות תפקידי הנוטריון אתם שואלים, ובכן פה ניתן למצוא פירוט ארוך, כאשר אם נפרט ולו במעט, נמצא שבין היתר מדובר באישור חתימה, אישור ייפוי כח, אישור נכונות של העתקים, לקיחה ואישור של תצהירים, אישור שאדם מסוים אכן חי, עריכת העדה של מסמך סחיר, אישור הסכמי ממון, עריכת צוואות (להבדיל מעורכי דין רגילים הנוטריון אינו צריך ליווי של עדים), לאשר הוצאת קטין מחוץ לגבולות המדינה ועוד.

מאפייני החתימה

ציינו שלחתימה של נוטריון יש לא מעט כוח ועל כן ראוי לציין כיצד היא נראית, ולו כי ניתן לפי נראות החתימה להבדיל בין מקום המדינה שממנה מגיע הנוטריון, וזאת כי כל מדינה מחזיקה בדגשים מעט שונים אשר מאפיינים את הנראות. ובכן חתימה של נוטריון שפועל בארץ תהיה עשויה ממתכת ותופעל בשיטת לחץ, כאשר באשר לנראות שלה יש לציין שהיא מחוברת לתו אדום אשר כולל את חתימת הנוטריון בצורת הטבעה והיא כוללת בשלוש שפות את המילה נוטריון – בעברית, אנגלית וערבית (או לחלופין במקום ערבית בצרפתית).

גוף מפקח

חשוב להבין שכיוון שלנוטריון יש לא מעט כוח ולחתימה שלו יש משקל מכריע, הוא אינו נמצא לבד במערכה ויכול לעשות ככול העולה על רוחו, אלא יש מעליו גוף מפקח – בית הדין המשמעתי מחוזי של לשכת עורכי הדין, שבין היתר בכוחו לשלול רישיון, אם וכאשר הדברים מגיעים לכך.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
קוד לבוש אחיד
נוטריון