משמורת משותפת

נמצאים בתוך מערכת יחסים ומרגישים שהכל מתפרק? מערכות יחסים רבות נשחקות עם השנים וגורמות להרבה בני זוג להרים ידיים. אולם, רגע לפני שאתם מחליטים החלטה הרת גורל מהסוג הזה, עליכם להכיר את ההשלכות ולא רק, מה קורה במידה ויש ילדים במסגרת חלוקת החיים לשניים. אחת מבין הפעולות הרבות שמתבצעות לאחר ההחלטה לעבור הליך גירושין היא משמורת משותפת. מדובר באחריות הורית שתתחלק שווה בשווה בין שני ההורים. סוגיית המשמורת המשותפת היא הסוגיה המשמעותית ביותר שדנים בה בהליך גירושין של בני זוג עם ילדים קטינים משותפים. לפני שדנים על עניין משמורת משותפת, חשוב להבין שמערכות יחסים שונות נכללות גם הם מבחינה חוקית תחת חלוקת הרכוש והילדים – גם אם לא התחתנתם, אתם רק ידועים בציבור והבאתם ילד משותף, גם עליכם חל חוק משמורת משותפת. עד לאחרונה, היה נהוג כי הורה אחד יקבל משמורת מלאה על הילדים ואילו ההורה השני יפגוש את הילדים לפי ההסכם בין השניים. כלומר, במתכונת מצומצמת יותר של הסדרי ראייה קבועים וידועים מראש.

במתכונת הזו, היה את העניין של חזקת גיל הרך – מדובר בעצם בילדים עד גיל שש שצריכים להיות בחזקת האם על פי החוק. לכן במקרה הזה בית המשפט פסק כי האם תגדל את הילדים עד שהם יעברו את גיל שש והאב יראה אותם במתכונת של הסדרי ראייה. עם השנים וככל שהמודעות לעניין גברה, האב דרש משמורת משותפת גם כשמדובר בגיל שהוא קטן משש. כלומר, האב מעוניין לבקש משמורת ולתפקד כאב באופן מלא ושווה לתפקידה של האם לאחר הגירושין. הסיבה שנולדה האפשרות הזו היא בגלל שעם השנים הבינו כי חזקת גיל הרך גורמת להפליה לא הוגנת בין ההורים ודרשו לבטל אותה. לכן, כעת, האב יכול לדרוש משמורת משותפת ולקבל הסדרי משומרת שווים בין ההורים. בזכות הפסיקה הזו, ההורים יכולים להגיע לפתרון משותף ולמנוע את הסכסוך הבא בעקבות חלוקת המשמורת.

בזכות ההסדר החדש שניתן לאבות, שני ההורים יכולים להיות אחראים באופן שווה על גידול הילדים ולהצליח לשמור איתם על קשר לאורך הזמן, בלי ניתוקים מיותרים ובכך להמשיך לטפח את התא המשפחתי בצורה בריאה ככל אפשר. ההסדר הזה יכול בעתיד לגרום להורים להגיע לפשרות ולגשר על הפערים שהתפתחו בניהם. דבר שיכול לסייע לקשר שלהם בעתיד ולעזור להם להגיע לפשרות. בכל מקרה, הורים שמעוניינים להתגרש ויש להם ילדים, יצטרכו להגיע לבית המשפט והוא יפסוק לטובת הילדים קודם כל. במידה ואתם נמצאים בפני סיטואציה דומה, עליכם להתייעץ עם עורך דין לענייני גירושין שיסייע לכם להגיע לפתרון הטוב ביותר עבור הילדים ועבור המשפחה המשותפת שלכם. עורך דין לענייני גירושין יעלה בפניכם את כל האופציות ואתם תצטרכו בתחילה להגיע להחלטות משותפות שיהיו קודם כל לטובת הילדים ולאחר מכן, תסכמו לגבי משמורת משותפת, מזונות, חלוקת הרכוש וכדומה. על כל פנים, עליכם להתייעץ עם עורך דין מומחה שימצא את הפתרון הרלוונטי ביותר עבורכם.

 

נוטריון

נוטריון הנו בעל מקצוע שאין שני לו וזאת כי ביכולתו לבצע מגוון תפקידים שנמצאים רק בתחום אחריותו. אי לכך חשוב להכיר בנושא תפקיד כה מהותי, טוב לדעת שניתן ליהנות משירותיו באופן תדיר ואף יש לדעת שהוא רשאי לבצע מגוון תפקידים שגם עורכי דין רשאים לבצע, אך כאשר הוא החתום בתחתית המסמך, הרי שניתן לייעל לא מעט מהלכים.

תשלום אחיד

לאור כל זאת מיהו נוטריון ומהו תפקידו אתם תוהים? ובכן נוטריון הנו עורך דין אשר צבר וותק בתחום לאורך עשר שנים ובנוסף עבר הכשרה ייעודית ועמד בהצלחה בלא מעט מבחנים. אי לכך אם גם אתם מבקשים ליהנות משירותיו של נוטריון, טוב למצוא אחד אשר פועל בסמיכות אליכם ושיודע להציע שירות מעכשיו לעכשיו, בהתאם ללוחות הזמנים שלכם. מה אין לבחון מראש? אין לבחון את העלות המבוקשת, וזאת כי להבדיל משאר נותני שירות, הרי שכל נוטריון עתיד לבקש בדיוק את אותו תעריף  עבור כל סוג של שירות, כאשר בדיקה מהירה ברשת מעלה כמה יש לשלם עבור כל סוג של שירות.

מתפקידי הנוטריון

אם נבחר בהסבר המהיר, נציין שנוטריון מחזיק בסמכות לערוך לאשר ולאמת מגוון נרחב של מסמכים, כאשר יש להבין שברגע שמסמך מכיל את חתימת הנוטריון, הרי שניתן לדעת מראש שהוא עתיד להוות עדות קבילה בבית המשפט – עד כדי כך מדובר בחתימה בעלת חשיבות. מהו ההסבר היותר ארוך אודות תפקידי הנוטריון אתם שואלים, ובכן פה ניתן למצוא פירוט ארוך, כאשר אם נפרט ולו במעט, נמצא שבין היתר מדובר באישור חתימה, אישור ייפוי כח, אישור נכונות של העתקים, לקיחה ואישור של תצהירים, אישור שאדם מסוים אכן חי, עריכת העדה של מסמך סחיר, אישור הסכמי ממון, עריכת צוואות (להבדיל מעורכי דין רגילים הנוטריון אינו צריך ליווי של עדים), לאשר הוצאת קטין מחוץ לגבולות המדינה ועוד.

מאפייני החתימה

ציינו שלחתימה של נוטריון יש לא מעט כוח ועל כן ראוי לציין כיצד היא נראית, ולו כי ניתן לפי נראות החתימה להבדיל בין מקום המדינה שממנה מגיע הנוטריון, וזאת כי כל מדינה מחזיקה בדגשים מעט שונים אשר מאפיינים את הנראות. ובכן חתימה של נוטריון שפועל בארץ תהיה עשויה ממתכת ותופעל בשיטת לחץ, כאשר באשר לנראות שלה יש לציין שהיא מחוברת לתו אדום אשר כולל את חתימת הנוטריון בצורת הטבעה והיא כוללת בשלוש שפות את המילה נוטריון – בעברית, אנגלית וערבית (או לחלופין במקום ערבית בצרפתית).

גוף מפקח

חשוב להבין שכיוון שלנוטריון יש לא מעט כוח ולחתימה שלו יש משקל מכריע, הוא אינו נמצא לבד במערכה ויכול לעשות ככול העולה על רוחו, אלא יש מעליו גוף מפקח – בית הדין המשמעתי מחוזי של לשכת עורכי הדין, שבין היתר בכוחו לשלול רישיון, אם וכאשר הדברים מגיעים לכך.

ההשפעה של עורך דין תעבורה על העונש

בישראל של שנת 2017, העונש הצפוי לאדם שנתפס נוהג בשכרות הינו שלילת רישיון לשנתיים או עונשים מחמירים נוספים, כמו למשל שלילת רישיון על תנאי, מאסר על תנאי ועבודות שירות. באם בעקבות הנהיגה בשכרות התרחשה תאונת דרכים עם נפגעים, קרוב לוודאי שהנהג ירצה עונש מאסר בפועל ורישיונו ייפסל לצמיתות. אם גם אתם או אחד מיקריכם נתפסתם נוהגים בשכרות או במהירות מופרזת הכתובת הראשונה אליה רצוי לפנות היא כתובתו של עו"ד בתחום התעבורה, אותו עו"ד שיכול לייצג אתכם באופן המקצועי ביותר ולסייע להפחתת עונשכם וזאת בהתאמה לנסיבות המקרה.

 

עבירות נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת

החוק קובע שנהג שיכור הוא אדם שבדמו קיים לפחות 50 מ"ג אלכוהול (לכל 100 מ"ל דם) או אדם שתוצאת בדיקת הנשיפה שלו היא 240 מק"ג אלכוהול (ביחס ל- 1 ליטר נשוף). באם אתם נהגים חדשים, נהגים צעירים, נהגי רכב ציבורי או נהגים של כל רכב המוגדר ככבד, הכללים שונים ואתם נחשבים כנהגים שיכורים באם יש לכם מעל ל- 0.01% אלכוהול בדם או 50 מק"ג באוויר נשוף. בניגוד לעבירות שונות בהן לעברו התעבורתי של הנהג יש משקל מסויים בקביעת העונש אותו מטיל עליו בית המשפט (כמו במקרה של מהירות מופרזת ועבירות תעבורה נוספות), במקרה של עבירת שכרות, דבר זה אינו חל. דבר חשוב נוסף אותו יש לדעת אודות עבירה זאת הוא שכאשר שוטר דורש מהנהג לבצע בדיקת נשיפה או כל בדיקה אחרת שעיקרה לבדוק את רמת האלכוהול, סירוב לבדיקה נחשב כהודאה באשמה והנהג נשפט בהתאם לעבירה של נהיגה בשכרות.

 

במקרה של עבירת מהירות מופרזת, הנחשבת לאחת מהעבירות השכיחות ביותר בכבישי ישראל, דרגת הענישה נקבעת לרוב על פי המהירות של הנהג הנתפס. באם מדובר על עבירה בכביש עירוני, עד 20 קמ"ש מעל המותר תוביל אתכם לקנס, עד 30 קמ"ש לקנס גבוה ונקודות ומעל ל- 31 קמ"ש הזמנה לדין ועשר נקודות. באם מדובר על כביש בינעירוני. עד 25 קמ"ש מעל המותר תדרשו לשלם 250 ₪, מעל 26 קמ"ש ועד 40, תידרשו לשלם 750 ₪ ותקבלו נקודות ומעל ל- 41 קמ"ש תקבלו הזמנה לדין ועשר נקודות. במקרים של הזמנה לדין משטרת ישראל רשאית לפסול את הרישיון שלכם לשלושים יום מיידית.

 

התייעצות עם עו"ד תעבורה המומחה בעבירות תעבורה, עשויה להוביל להקלה בעונשי נהיגה בשכרות ו/ או מהירות מופרזת. שכן, עורך הדין מכיר היטב את כל הנהלים של המשטרה בכל הקשור אל טיפול נכון באותו נהג שנעצר משום שנחשד בביצוע עבירת נהיגה בשכרות ותמיד יוודא את תקינות המכשיר במקרה של עבירת מהירות, יכוון להשגת הסדר טיעון לטובתו של הלקוח ויבצע צעדים חוקיים נוספים שיובילו להקלה בעונשו.

 

 

נהיגה ללא רישיון – מה עושים?

סעיף 10 לחוק התעבורה קובע שנהיגה ללא רישיון יכולה להיות מיוחסת לנהג שנתפס נוהג ללא רישיון בתוקף. נהג שנוהג במסגרת פסילת רישיון. נהג שנתפס נוהג ברכב שאינו כלול על סוגי הרכב המורשים ברישיון הנהיגה שלו. נהג שביצע עבירת תעבורה ואינו יכול להציג רישיון נהיגה ונהג שהתיר לנהג אחר לנהוג וזאת למרות שאין לו רישיון או היתר לנהוג מבחינת משרד התחבורה של ישראל. בכל אחד מהמצבים הללו יוטלו עונשים על הנוהגים ללא רישיון.

 

ביטוח ורישיון נהיגה חובה!

חשוב לדעת שכל נהג מחוייב להחזיק ברכבו רישיון נהיגה בתוקף אותו הוא יוכל להציג לשוטר במקרה הצורך. רישיון הנהיגה חייב להתאים לאותו רכב בו הוא נוהג. בנוסף, הנהג מחוייב להחזיק בסמוך לרישיון גם מסמכי ביטוח חובה לרכב (כמובן שבתוקף). מלבד הסכנות שבעת נהיגה ללא רישיון, נהג  שנמצא נוהג ללא רישיון המתאים לרכב (או רישיון נהיגה בכלל), לא יזכה לכיסוי ביטוחי מצד חברות הביטוח במקרה של תאונת דרכים. הצעד החכם ביותר של כל נהג שנתפס באחת מהסיטואציות שתוארו לעיל צריך להיות פנייה אל עו"ד תעבורה שיסייע לו משפטית.

 

חשוב לדעת שנהג שנתפס נוהג עם רישיון שאינו בתוקף לתקופה של יותר משישה חודשים יקבל זימון לבית המשפט לתעבורה. העונש הצפוי במקרה זה הוא פסילת רישיון הנהיגה בפועל או על תנאי. לעומת זאת, עונשו של נהג שנתפס וזה שאינו מורשה לנהוג, (אם מדובר על צעירים להם עדיין אין רישיון או נהגים שלא חידשו את הרישיון נהיגה שלהם), ינוע בין קנס ועבודות שירות ועד מאסר על תנאי ומאסר בפועל. נהיגה בפסילה יכולה להוביל לעונש של מאסר בפועל/ על תנאי, פסילה בפועל/על תנאי וקנסות. ככל שהעבירה תהיה חמורה יותר, כך גם העונשים. בעת קביעת העונש, השיקולים של בית המשפט יהיו האם מדובר על עבירה ראשונה של הנאשם, האם הנאשם בעל עבר פלילי ומהן הנסיבות האישיות שלו.

 

בשלב זה חשוב לחדד את העניין ולהבהיר שנכון להיום נהיגה ללא רישיון נחשבת לעבירה חמורה והמגמה של בתי המשפט היא לקבוע כנגד מבצע העבירה עונש מרתיע וקשה, שכן הנהג שביצע את העבירה מסכן נהגים אחרים ועוברי אורח תמימים. מסיבה זו חשוב לפנות אל עו"ד תעבורה שיספק את הייצוג הטוב ביותר לנאשם ויוכיח שהנהג ביצע את העבירה בתום לב ולא כתוצאה מזלזול בחוק, כאשר המטרה העיקרית של עורך הדין היא נקיטה באסטרטגיה שתוביל להקלה בעונש הצפוי. בהצלחה!

הבחירה המקצועית ביותר – תרגום ומתורגמן

 

מלאכת התרגום היא אחת המלאכות המאתגרות והמורכבות ביותר, שכן כאן בעל המקצוע חייב להישאר נאמן למשמעות של הטקסט והמושגים המקצועיים הטמונים בו וכן לשפה של הטקסט המתורגם וסג אליו הוא מתרגם אותו ולסגנונו. אם בעבר, אנשים רבים הסתפקו בתרגום חובבני, כיום כל אדם שמעוניין להבין טקסט הכתוב או מדובר בשפה זרה שוכר את שירותיו של מתורגמן מעברית לאנגלית או מתרגם מעברית לאנגלית וזאת למטרת השגת התוצאה הטובה ביותר.

 

תפקידו של מתרגם ומתורגמן

מתורגמן עברית אנגלית הוא אותו מומחה ששולט ברזי השפה האנגלית והעברית על בוריה וזה שיכול בכישרון ובדיוק רב לתרגם באופן סימולטני את ההרצאה או הדיבור לטקסט. איש מקצוע זה שולט בשפות העברית והאנגלית ברמת שפת אם. לעומת זאת, אדם שעוסק בתחום תרגום לאנגלית (או כל שפה אחרת), הוא מומחה המכיר את כל הכללים המרכיבים את השפה, את עולם המושגים המקצועי של הטקסט איתו הוא מתמודד, את התרבות של כותב המסמך, האופי והמנטאליות של שפת המקור ושפת היעד ויודע כיצד "להמיר" טקסט בשפה אחת (עברית או כל שפה אחרת) לטקסט בשפה אחרת.

 

ישנם שלבים אותם יש ליישם בעת תרגום טקסט בשפה האחת לשפה האחרת. השלב הראשון תמיד יהיה קריאה של החומר אותו יש לתרגם. השלב השני הוא הבנת החומר לעומק, דבר שכולל גם הבנה של משפטי 'בין השורות' (סאב טקסט), מושגי סלנג הנהוגים בשפה ומושגים מקצועיים הקשורים אל החומר אותו מתרגמים. הבנת החומר היא שלב הכרחי על מנת להבטיח תוצאה של תרגום איכותי. השלב השלישי הוא תרגום הטקסט. כאן חשוב לדעת שכל אדם המומחה במלאכת תרגום לאנגלית (או לכל שפה אחרת) יישאר נאמן לטקסט המקורי כמה שיותר ויבצע התאמות מיוחדות (הקשורות למגבלות מסוימות), רק כאשר הדבר חיוני. לאחר סיום מלאכת התרגום המתרגם יעבוד על הגהה עבור הטקסט

 

לסיכום, אין זה משנה אם אתם זקוקים לשירותיו של מתורגמן עברית אנגלית למטרת תרגום סימולטני של המלל הנאמר על ידכם (או על ידי מישהו אחר) לאיש עסקים שדובר את השפה האנגלית או כל מקרה אחר בו אתם זקוקים לעזרתו או שמא אתם זקוקים למומחה שיבצע תרגום של הטקסט הכתוב. הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאתם בוחרים מתרגם או מתורגמן מקצועי בעל ניסיון רב בתחום התרגום שיוכל לספק לכם את השירות המקצועי והאיכותי ביותר בהתאמה לתקציב הקיים ברשותכם.

דרכון ספרי למגורשי ספרד – על מה מדובר?

מילות / עו"ד יהונתן  גולן / אזרחות ספרדית למגורשי ספרד , דרכון ספרדי למגורשי ספרד

אם גם אתם צאצאים של מגורשי ספרד ותמיד חלמתם על דרכון אירופאי בוודאי תשמחו לקרוא שממשלת ספרד מאפשרת קבלת דרכון ספרדי למגורשי ספרד וצאצאיהם. בהתאם לחוק האזרחות הספרדי, מגיעות הקלות מסויימות לקהל היעד של מגורשי ספרד והצאצאים שלהם וזאת בעת הוצאת אזרחות ספרדית וזאת משום שספרד מחויבת לקבוצה זו מבחינה היסטורית. דבר חשוב נוסף אותו יש לדעת הוא שבשנת 2014 אושר תיקון לחוק האזרחות הספרדית, תיקון אשר פתח חלון הזדמנויות לצאצאים של מגורשי ספרד בכל הקשור אל קבלת אזרחות של המדינה.

 

במסלול בקשת אזרחות ספרדית, המבקש תמיד יידרש להוכיח  שהוא צאצא ליהודי מגורשי ספרד ולקבל את ההכרה של הקהילה היהודית על כך. בנוסף, הוא יידרש לעבור בחינה השפה הספרדית ובחינה בכל הקשור אל התרבות והאקטוליה הספרדית. לאחר הוכחת זיקה לספרד מבקש האזרחות יידרש לטוס לספרד ולהיפגש עם הנוטריון למטרת חתימה על כל טפסי הבקשה ונספחיהם והעברת הבקשה  לרשויות וזאת לצורך אישור אזרחות ספרדית למגורשי ספרד.

 

חשוב לדעת שגם אם אתם קטינים תוכלו להגיש בקשה לאזרחות ספרדית ולזכות באותו דרכון ספרדי מיוחל וקרוב לוודאי שתהליך קבלת האזרחות והדרכון שלכם יהיה מהיר יותר מזה של המבוגרים וזאת משום שקטינים אינם  צריכים לעבור את מבחני השפה והתרבות שנדרשים המבוגרים. באם עברתם את גיל שבעים ומעלה, הנכם פטורים ממבחני שפה ותרבות ויכולים לבחור האם אתם מעוניינים באזרחות ספרדית או באזרחות פורטוגלית. דבר נוסף אותו חשוב לדעת הוא שכל אחד שמעוניין באזרחות ספרדית והינו יהודי ממוצא ספרדי חייב להגיש את הבקשה עד אוקטובר 2018 ולאחר מכן ניתן יהיה לבקש הארכה של שנה נוספת בלבד.

 

כל הסיבות לאזרחות ספרדית אירופאית

אז מדוע כל כך הרבה ישראלים חושקים באותו דרכון ספרדי למגורשי ספרד ? משום שדרכון זה הינו דרכון אירופאי לכל דבר, דבר שמאפשר ללמוד במימון מלא או חלקי בכל מדינות האיחוד, לעבוד בכל מדינות האיחוד ללא הצורך בהיתרים ובירוקרטיה סבוכה, לעבוד בכל מדינות האיחוד, להיכנס אל מדינות אליהן אין כניסה לאזרחי ישראל, לזכות בכל התנאים של תושבי אירופה ועוד. כל אותם יתרונות הופכים את אותו דרכון ספרדי לאטרקטיבי ביותר ולכן רבים פונים אל עורכי דין המומחים בתחום וזאת על מנת שאלו יבחנו את המסמכים השונים ויאמרו להם האם אכן יש להם סיכוי לקבל את אותה אזרחות ספרדית למגורשי ספרד על סמך מקום לידתם של הוריהם וכיצד ניתן לבצע את הדברים באופן המהיר והמקצועי ביותר. בהצלחה!

מה חשוב לדעת על חוק שעות העבודה והמנוחה?

חוק שעות עבודה ומנוחה הינו חוק המונהג במדינת ישראל מאז שנת 1951 ובתוכו מוגדרים מושגי יסוד בסיסיים בתחום התעסוקה כגון: שעות עבודה, שעות נוספות, יום המנוחה השבועי וכדומה. מטרת החוק היא הסדרת התנאים החוקתיים לפיהם מותר ו/א ואסור למעסיק להעסיק עובדים במהלך יום המנוחה והשעות הנוספות. כמו כן, החוק עוסק בסוגיות כגון: מהן תוספות השכר להן זכאי עובד/ת אשר מצבעים את עבודתם במהלך השעות הנוספות ו/או במהלך יום המנוחה השבועי.

במקומות עבודה מסודרים וגדולים, חישוב שעות העבודה מתבצע על ידי חשב שכר בכיר המסתייע בין היתר במערכות שונות בהן מדווחים שעות הנוכחות של העובד. מערכת שכר מתקדמת הינה מערכת המתממשקת לשעוני הנוכחות החייבים להיות מוצבים בכל מקום עבודה ותעסוקה על פי חוק.

תקנות והיתרים לעבודה בשעות נוספות וביום המנוחה השבועית

חוק שעות עבודה ומנוחה כולל בתוכו תקנות שונות בנוגע לעבודה במהלך יום המנוחה השבועי, וזאת תוך התייחסות למקומות עבודה בהן העבודה מתבצעת במשמרות כגון: מוסדות ומרכזים רפואיים, בתי אירוח, מפעלים המורשים להעסיק עובדים במהלך יום המנוחה השבועי וכדומה. כמו כן, החוק מעגן בתוכו תקנות שונות בכל הנוגע לעבודה במשמרות במהלך שעות המנוחה השבועיות וזאת בהתייחס לעובדים המועסקים במשמרות במוסדרות רפואיים, חברות אבטחה וכדומה. יחד עם זאת חשוב לציין שהחוק אינו חל על סקטורים מקצועיים וגופים תעסוקתיים מסוימים כגון: משטרת ישראל, אנשי צוות אוויר, נועד עובד וסקטורים נוספים.

חשוב שתדעו: העסקת עובדים מעבר לשעות העבודה הנכללות במהלך יום עבודה מלא ו/או שבוע עבודה מלא מוגדרות בהתאם לחוק כשעות נוספות בגינן המעסיק נדרש לשלם בהתאם. בכל אותם מקומות תעסוקה בהם שבוע העבודה מתפרס לאורך שישה ימים, המעסיק רשאי להעסיק את עובדיו לכל היותר למשך 4 שעות נוספות מדי יום וזאת בתנאי שהיקף שעות העבודה הנוספות איננו עולה על 12 שעות שבועיות. במקומות עבודה בהן שבוע העבודה מתפרס לאורך חמישה ימי עובדה, המעסיק יהא רשאי להעסיק את עובדיו במסגרת שעות נוספות בהיקף של עד 15 שעות נוספות שבועיות. חשב שכר בכיר הינו איש מקצוע המתמחה בכל החוקים והתקנות הקשורים לדיני העבודה ובעזרת מערכת שכר מתקדמת הוא יוכל לסייע גם לכם, ציבור המעסיקים, לתכנן את שעות העבודה ולקבוע את שכר העבודה בהתאם לכל סעיפי החוקים והתקנות השונים. כאשר מלווה אתכם חשב שכר המכיר היטב את כל תקנות החוק, הינכם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהנחיותיו מותאמים לתקנות השונות בדיני עבודה.

 

 

ביטול צוואה והתנגדות לצוואה – כיצד?

בפני כל אדם הבוחר לערוך את צוואתו במהלך חייו, עומדת האפשרות לבטל את הצוואה ולערוך אותה מחדש. יחד עם זאת, חוק הירושה במסגרתו נקבעו כללים חוקתיים לעריכת צוואות, קובע (בסעיף 36) שלצורך ביטול הצוואה המצווה מחויב לעמוד באחד מהתנאים הבאים: הראשון, המצווה החליט לבטל את צוואתו באופן מוחלט ודאג להשמדתה, והשני, המצווה החליט לערוך צוואה חדשה הסותרת בהיבטים כאלו ואחרים את הצוואה הקודמת אותה הוא בחר לערוך.

כיום, עריכת צוואה הינה פעולה אותה מומלץ לקיים אך ורק באמצעות עורך דין צוואות המתמחה בדיני ירושה וצוואה ודיני משפחה. עריכת צוואות שלא בפני עו"ד העוסק ומתמחה בנושא, עלולה להוביל לליקויים כאלו ואחרים בכתב הצוואה והדבר עלול להוביל לפסילתה ו/או להגשת בקשות להתנגדות קיום הצוואה.

מתי ניתן להגיש בקשת התנגדות לביצוע צוואה?

סעיף 67 לחוק הירושה מאפשר לכל אדם המוצא את עצמו נפגע או מנושל מכתב צוואה של אדם אותו הוא הכיר באופן אישי, להגיש בקשת התנגדות לביצוע הצוואה. יחד עם זאת, מגיש הבקשה מחויב לצרף לבקשתו נימוק הגיוני לבקשתו. נימוק זה חייב להיות מבוסס על ראיות עובדתיות אשר יאפשרו לדיינים המעיינים בבקשה להחליט האם מדובר בעילת התנגדות רלוונטית או שמה מדובר בבקשה המוגשת על רקע אישי ונקמנות מצידו של מגיש הבקשה. חשוב שתדעו: במהלך שנת 2005 קבע בג"צ כי בכל אותם מקרים בהם ניתן יהיה להוכיח כי המצווה התכוון לבטל את צוואתו טרם פטירתו ניתן יהיה להוביל לביטולה גם במידה והעילה לביטול איננה עולה בקנה אחד עם סעיף 36 לחוק הירושה.

מאבקי ירושה המתקיימים לאחר לכתו מן העולם של המצווה, עלולים להוביל לסכסוכים משפטיים מתמשכים בין בני משפחתו של המנוח. על מנת להבטיח לעצמכם שכתב צוואתכם ימומש במלואו ובהתאם לרצונכם החופשי, אנו ממליצים לכם אחד ואחת מכם לפנות בהקדם לשירותיו של עורך דין צוואות המתמחה במתן שירותים משפטיים לצרכי עריכת צוואה. שירותי הניסוח והעריכה המקצועיים המוצעים לכם על ידי עו"ד מוביל בתחום, יאפשרו גם לכם לערוך את כתב צוואתכם בהתאם לרצונכם החופשי ובהתאם לכל התנאים המופיעים בחוק הירושה בכל הנוגע לעריכת צוואות. גם במידה ואתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם סוגיות משפטיות בכל הנוגע לצוואת אדם אותו הכרתם, תוכלו להסתייע בשירותיו של עו"ד המתמחה בדיני ירושה וצוואה ודיני משפחה לצורך ניהול המאבק המשפטי בנושא ירושות וצוואות, לרבות, ליווי הליכי הגשת בקשת התנגדות לביצוע צוואה וכדומה.

 

 

 

אפליקציית שעון נוכחות – כמה יעיל, ככה נוח

אין כל ספק – המהפכה הטכנולוגית של המאה העשרים ואחת שינתה את עולמינו בשלל תחומי החיים. אחד הדברים היפים שבה הוא היכולת שלה לעורר שינוי מבורך ולהקל על חיינו גם בנושאים המשניים, כביכול, שלא נוגעים בחיים של מרביתנו באופן יום יומי. אפליקציית שעון נוכחות היא דוגמא נפלאה לכך. בכל רחבי העולם נהנים מאות מיליוני אנשים מהאפליקציה שהשאירה את הסרבול, חוסר הדיוק, חוסר האמינות והטעויות מאחור והובילה את תחום מעקב שעות העבודה של עובדים אל העתיד. מה זאת בדיוק האפליקציה הזו? למי היא מיועדת? מה יתרונותיה? כל התשובות מיד.

 

אפליקציית שעון הנוכחות – כל שיש לדעת

הרעיון מאחורי אפליקציית שעון נוכחות החל, למעשה, כפתרון לאותם מיליוני עובדים שאינם מגיעים למשרד מסודר עם שעון החתמה אלקטרוני כמו נהגים, שליחים, בעלי מקצועות חופשיים, עובדים מהבית וכדומה. כיום משתמשים בו גם בחברות וארגונים גדולים כתחליף לשעון ההחתמה המסורתי. השיטה פשוטה – העובד מוריד לטלפון החכם שלו אפליקציה ידידותית וקלה לתפעול (כמובן גם בעברית) ודרכה הוא משתמש במגוון פעולות: "החתמת" כניסה ויציאה מהעבודה, בקשה לימי חופש, הזנת ימי מחלה ואישורי מחלה, מעקב אחר שעות עבודה, הזנת נתונים שונים (קילומטראז', הפסקות, מכירות) ועוד. הכל פשוט, נוח ומהיר, בלחיצת כפתור. פשוט נפלא! האפליקציה מסונכרנת עם מכשיר ניווט כך שניתן לראות בדיוק היכן שהה העובד בזמן פעולותיו וכוללת גם דו"חות משימה, אפשרות לשליחת דו"חות למייל, אזור אישי ועוד. האפליקציה ניתנת להורדה בחינם כשתפעולה עולה למעביד סכום חודשי שווה לכל כיס. אומרים שלום לשיטות ההחתמה הישנות ומתקדמת לאפליקציית שעון הנוכחות.

 

האחות הגדולה והמשלימה של האפליקציה הנ"ל היא תוכנת נוכחות, שעושה חיים כל כך קלים ומסודרים לאלפי עובדי ועובדות מחלקת שכר בחברות השונות. כמובן שניתן להיעזר בה בלי קשר לאפליקציית השעון. גדולתה של התוכנה טמונה בסדר שהיא יוצרת, בפשטות התפעול שלה וברמת האמינות הגבוהה. לא עוד טבלאות וקלסרים, לא עוד ניירת או הזנת נתונים ל"אקסל". הכל מוזן באופן אוטומטי וישיר מהאפליקציה של העובדים היישר אל התוכנה, וכל שנותר הוא לפקח, לוודא ולשלם…

 

תוכנת נוכחות מאפשרת ביצוע שלל פעולות כגון עדכון על חיסורים ואיחורים, מעקב הפסקות, ימי מילואים, הזנת ימי מחלה, סנכרון להסכמי עבודה, לחגים ומועדים, אפשרות לעיגול אוטומטי של שעות כניסה ויציאה, מעקב אחר בונוסים, מבחנים, הדפסה, צפייה בפורמטים שונים, חישובי שכר בסיסיים, שליחה אוטומטית למיילים מוגדרים ועוד. יום יבוא ואף אחד לא יבין איך הסתדרנו בלעדיה…

 

תפקידו של נוטריון

בית המשפט עמוס בדרך כלל בעבודה רבה. עבודה שכרוכה במעבר על ראיות ועל תיקים, דיונים שיש כל הזמן, פסקי דין וכתבי אישום ועוד מלאכה רבה שהוא עושה. אך בשביל לקבל החלטות צריך השופט להבין בתחומים רבים מה שלא קורה בדרך כלל, והוא חייב חוות דעת מקצועית בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה. אם בכל פעם שהיו צריכים איש מקצוע היו מביאים אותו לבית המשפט זה היה עולה המון כסף, כמו גם לא תמיד אפשר להביא את איש המקצוע בשביל להעיד בגלל בעיות טכניות שונות. בדיוק בשביל זה יש נוטריון שעובר על מסמכים מקצועיים

מה הוא עושה בפועל?

נוטריון עושה בדיוק מה שאמרנו, הוא עובר על מסמכים מקצועיים ויש לו את הסמכות לאשר אותם. הוא זה שצריך לבדוק את האותנטיות של המסמכים הללו, הוא זה שצריך לבדוק את רמת המהימנות שלהם, וכמובן אם הוא לא מבין משהו הוא זה שחייב להגיע לאיש המקצוע בשביל להבין את הדברים עד תומם. לא כל עורך דין יכול להיות נוטריון אלא צריך לעשות הסבה למקצוע הזה מעריכת דין ויש עוד כמה קריטריונים שצריך לעמוד בהם. הנוטריון צריך גם לעבור השתלמויות תקופתיות וצריך לעבור מבחנים שונים הן בשביל לקבל את התפקיד והן במהלך השנים.

דוגמאות לעבודתו של הנוטריון

הדוגמא הטובה ביותר והנפוצה ביותר של עבודתו של הנוטריון היא במקרים רפואיים. לא תמיד ניתן להביא רופא או כל איש מקצוע לבית המשפט אך רופא יכול לכתוב את חוות דעתו על מקרה כזה או אחר, ובשביל שהמסמך יהיה מאושר הוא צריך אישור של נוטריון. כך גם בתחומים אחרים שצריך חתימה של הנוטריון, הוא צריך עברו על החומר ולהבין בדיוק על מה הא חותם, וכמובן צריך גם לדאוג להיפגש עם איש המקצוע אם צריך, ורק לאחר מכן הוא יכול לתת את אישורו.

הנוטריון הוא פתרון מצוין לעומס על בתי המשפט, פתרון יצירתי שחוסך לא מעט זמן וכסף, ומי שצריך את שירותיו של הנוטריון יוכל למצוא אל מעט כאלו.