טיפים מעשיים לאחסון ירקות ופירות

צורכים פירות וירקות באופן קבוע? רוצים להאריך את חיי המדף של הפירות והירקות השונים? בשורות הבאות תוכלו למצוא מספר טיפים מעשיים אשר יסייעו גם לכם לאחסן בצורה הנכונה את הפירות והירקות השונים ובכך להאריך את חיי המדף של כל אחד ואחד מהם.

ירקות ופירות נכללים בכל סל קנייה יומי או שבועי ואין זה משנה אם הקניות שלכם אתם מבצעים באמצעות משלוחי פירות וירקות עד הבית או באמצעות קנייה פיזית ברשתות השיווק ובירקניות השונות באזור מגוריכם. על מנת להאריך את חיי המדף של הפירות והירקות אותם אתם צורכים באמצעות משלוחי ירקות או קנייה בסופר אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה לשמור על שני כללים מרכזיים, האחד קשור לאופן רחיצתם של הפירות והירקות והשני התאמת הטמפרטורה לפי סוג הפרי או הירק. באופן עקרוני, מומלץ לשטף את הפירות והירקות אך ורק לפני אכילתם אך במידה ותהיו מעוניינים לרחוץ אותם טרם אחסונם חשוב שתקפידו על ייבוש מרבי. בנוסף, חשוב לזכור שישנם פירות וירקות הרגישים לקור ולכן מומלץ לאחסן בטמפרטורת החדר.

פירות וירקות המיועדים לאחסון במקרר

ישנם מספר פירות וירקות המיועדים אך ורק למטרות אחסון במקרר הביתי. פירות וירקות אלו כוללים בין היתר: תות שדה, ענבים, מלון,אבטיח, דובדבנים, כרוב, חסה ותפוחי עץ. לכל אחד מהפירות והירקות הנ"ל ישנם מספר כללים לאחסון יעיל במקרר הביתי לדוגמא: את תותי השדה מומלץ לאחסן בתוך כלי פתוח או סגור לתקופה של עד שבוע ימים, את הכרוב מומלץ לאחסן בצורתו הטבעית ולא לעטוף אותו בניילון נצמד, את הדובדבנים מומלץ לשמור בכלי סגור הרמטי ואת תפוחי העץ מומלץ לאחסן בתוך סלסילה במקרר. בנוסף לפירות וירקות אלו, קיימים מספר פירות וירקות המתאפיינים ברגישות מסוימת לקור ואותם מומלץ לרכוש בכמויות קטנות ולאחסן לפרקי זמן קצרים במקרר הביתי. ירקות ופירות אלו כוללים בין היתר את המלפפונים, התפוזים, האגסים, אבוקדו, אפרסקים והשזיפים. ומה בנוגע לעגבנייה אתם שואלים, ובכן את העגבניות מומלץ לאחסן מחוץ למקרר וגם אותה לצרוך בכמויות קטנות ולחדש את המלאי בכל פעם מחדש.

בחודשים האחרונים, יותר ויותר ישראלים צורכים פירות וירקות באמצעות משלוחי פירות וירקות עד הבית וזאת באמצעות שירות משלוחי ירקות המוצעים לכם ברשתות השיווק ו/או באמצעות שירותי משלוח היישר מהשדה. עם הגעתם של הפירות והירקות לביתכם, אנו ממליצים לכם לסווג את אופן אחסונם בהתאם לרגישות הפרי/ירק לקור ולשמור על הכללים המופיעים לעיל.

מי אמר שחטיפים הם אוכל לא בריא?

משחר ילדותנו, הורגלנו שחטיפים הם אוכל לא בריא והם יהרסו לנו את השיניים ויגרמו לנו להשמין. ובכן, כשאנחנו היינו ילדים, ההורים שלנו ככל הנראה לא הכירו או ידעו על קיומם של חטיפי הבריאות ואם נודה באמת, כנראה לא רצו, שנאכל הרבה חטיפים. כיום, אנחנו חיים בעידן בו עולם החטיפים הפך להיות עולם ומלואו. ישנם לא מעט סוגי חטיפים בריאים – חטיפים, שלא רק לא יפגעו בנו אלא יתרמו לנו הרבה יותר מאשר סנדוויץ'.

קצת מידע לא יזיק

בדיוק כשם, שמגוון חטיפי בריאות רבים קיימים לא יזיקו לנו בריאותית או לשיניים, כך גם לקרוא קצת מידע על מה הוא חטיף בריאות לא יזיק. בעבר, כאשר היינו שומעים את המילה חטיף, מיד האסוציאציה, שעלתה בראשו של כל אחד ואחת הייתה חטיף שוקולדי או חטיף מלוח הנחשב לתענוג רגעי ולא מזין. כיום, עם התפתחות העולם, ההבנה, המדע והרפואה, פותחו ו "נרקחו" חטיפי בריאות רבים המעניקים מספר יתרונות לאוכלים אותם:

  • מקור אנרגיה – בניגוד גמור לחטיפים רגילים, חטיף הבריאות הוא מקור אנרגיה טעים. צריכה של חטיף כזה באמצע היום או בסופו, מעניקה לגוף שלנו בוסט נחמד העוזר לנו להמשיך ביום באווירה נעימה יותר וכייפית.
  • רגע של תענוג – מעטים מאוד האנשים אשר אינם אוהבים ממתקים וחטיפים ואין זה סוד שאכילת חטיף שוקולד הוא הרגע הקטן הזה, שרבים מחכים לו ומתענגים עליו. צריכה של חטיף הבריאות יכולה לספק בדיוק את הרגע הזה עם טוויסט חשוב והוא הבריאות.
  • בריאות – אכילת חטיפים בריאים תורמת לבריאות – על כך אין מחלוקת. כאשר אנו מרגילים את עצמנו לאכול חטיף בריאותי ולא חטיף מלוח / שוקולדי שאינו בריא, אנחנו בעצם מרגילים את הגוף שלנו לקבל ולצרוך משהו טוב לצד היותו טעים. הקפידו להציב את הבריאות שלכם במקום הראשון.
  • הרגלים חדשים – עבור הצעירים מבינינו או המכורים לחטיפים לא בריאים, חטיפי הבריאות יכולים להקנות הרגלים חדשים ולהביא לכך, שהרגלי האכילה ישתנו וכך בריאותנו תשתפר או לפחות תפגע פחות.

לסיכום, כאשר אנחנו בחוץ או אפילו בבית, וממש מתחשק לנו משהו קטן וטעים, הבחירה האולטימטיבית היא אחד מאותם חטיפי בריאות טעימים ומזינים. לכל אחד ואחת מאיתנו טעם שונה ולכן חטיף בריאות ספציפי, יכול להיות אהוב על אחד ושנוא על אחרת. הכירו את מגוון החטיפים הקיימים או הכינו לכם באופן ביתי את החטיף הטעים עליכם, שמרו בתיק כאשר אתם יוצאים החוצה ובמגירת החטיפים בבית. זכרו, אותם חטיפי הבריאות יכולים לשמש אתכם גם כנשנוש וגם כמקור לאנרגיה טעים ונעים.

מהם ויטמינים

ויטמינים אלו חומרים אורגניים החיוניים לגוף האדם. ישנם סוגים רבים של וויטמינים שלכל אחד מהם יש תפקיד שונה בגוף האדם. הגוף צורך מהם בכמויות קטנות אבל ללא הוויטמינים אין אפשרות לחיות. הוויטמין הוא המנוע של הגוף. אסור שיהיה מעט מדי אבל גם יותר מדי זה יכול להזיק.

חלקם נוצרים בגוף האדם וחלקם הגוף אינו יכול לבנות בעצמו והם נמצאים בפירות וירקות. השמש זורחת בישראל כמעט כל ימות השנה. גם בימי החורף ישנם ימים שטופי קרני שמש. חום השמש מספק לגוף את ויטמין D ולמרות עובדת היות רוב הישראלים חשופים לשמש רבים סובלים מחוסר בוויטמין זה ונעזרים בטיפות או כדורים כדי להגבירו בגוף. בשל כך גם ויטמינים ניתנים לחולים באמצעות גלולות או זריקות. אלו הוויטמינים שחסרים בגופו של החולה ולמרות אכילת פירות וירקות (למשל באמצעות משלוח פירות ואחרים), החוסר מתגלה בעת בדיקות דם. ממדים נמוכים מהנורמה מחייבים התערבות.

לא תמיד מספיק לאכול פרי וירק כדי להשלים את חוסר הוויטמינים בגוף ולכן נעזרים בטיפות וגלולות ואפילו זריקות. לעיתים הטיפול הוא קבוע ולעיתים לתקופת מה עד שהממדים בבדיקות הדם יהיו בגבול הנורמה. חשוב כמובן לצרוך פירות בכמות הגיונית ולא להגזים, כמו כל דבר, בעיקר כי יש בהם הרבה סוכר.

הדרך הטובה לצרוך ויטמינים היא באמצעות משלוחי פירות

מדינת ישראל בורכה בשפע של פירות וירקות ולכל אחד מהם יש את הוויטמינים שהגוף צריך. לכן ממליצים כל הרופאים לאכול סוגים שונים של פירות וירקות ולעשות את הצירופים בהתאם לוויטמינים הטמונים בתוכם. פירות הדר ופלפלים על סוגיהם ידועים בכמויות ויטמין C אותם צורך הגוף וכך הלאה לכל פרי יש את הוויטמין שלו, ואפשר למצוא את כל המידע בקלות באינטרנט או בקופות החולים.

הבריאות שבפירות הביאה לטרנד שקיים בשוק המתנות זה כמה שנים והוא משלוחי פירות. דברי מתיקה הם דבר טעים ונפלא אבל לא בריא. מזיק לשיניים ואינו מכיל וויטמינים לעומת פירות הארץ שהם מלאים בכל מיני וויטמינים. לשמחת כולנו, משלוחי פירות החליפו את משלוחי הממתקים שהיו מגיעים לכל יולדת למחלקת היולדות בבית החולים. גם כמתנות לאנשים מבוגרים מתאים לעשות משלוחי פירות. בנוסף אפשר לשלב במשלוח הפירות גם ממתקים וכך המשלוח יתאזן. כך או כך, בישראל פירות רבים ולכן משלוח של פירות יפים, חתוכים ומסודרים, היא מתנה מושלמת עבור כל אירוע – בריאה, יפה, מלכותית ובעיקר מאד ישראלית!

בנוסף, בשנים האחרונות פותחו על ידי המכון הוולקני שליד משרד החקלאות סוגים שונים ורבים של פירות חדשים שניתן לרכוש אותם ולשלבם בתוך משלוחי הפירות. יותר אנשים שולחים פירות לבני משפחה, לאירועים שונים, לחגים ולאנשים ששוהים בבתי חולים. אין מי שלא אוהב פירות, לפחות את רובם, הם בריאים טעימים ומשפרים את איכות החיים. שיהיה לבריאות!

משפרים את בריאות המשפחה

בסך הכל יש מעט מאד דברים שהם חשובים באמת, והבריאות של היקרים לנו היא אחד מהם. בשנים האחרונות אנחנו לומדים יותר ויותר על החומרים המזיקים שסובבים אותנו ונמצאים במזוננו. כשאנחנו הולכים למרכול למדנו לבדוק ולזהות מוצרים מעובדים ולסנן מעגלת הקניות את המוצרים שרשימת הרכיבים שלהם ארוכה וחשודה. בהדרגה אנחנו מפנים מהמזווה את המוצרים התעשייתיים ומשתדלים לבחור מוצרים טבעיים יותר ומעובדים פחות. בראש הרשימה של המוצרים המיטיבים נמצאים, כמובן, המוצרים שלא עברו כל עיבוד: הירקות והפירות עצמם, שאותם כל גורמי הבריאות ממליצים שנאמץ לתפריט המשפחתי היומיומי. כדי להצליח לשפר את בריאות המשפחה אנחנו נפרדים מהרגלים ישנים לטובת הרגלים בריאים וחכמים יותר. מדובר בתהליך מתמשך, שיותר ויותר משפחות בישראל עוברות ככל שאנחנו לומדים על הנזקים הרבים והקשים שתעשיית המזון מייצרת.

ישר מן השדה

למעשה, מדובר בחוק כלים שלובים. מצד אחד – אנחנו רוצים לאכול בצורה טובה יותר. בנוסף, וללא כל סתירה, רבים מאתנו מחפשים אחרי דרכים להגיע ישירות אל הסחורה הבריאה והטרייה ביותר, ולתגמל את העוסקים במלאכה ישירות בלי לעבור דרך שלל גופים שמסרבלים את התהליך ומייקרים אותו. כאשר אנחנו מחפשים אחרי ירקות שנקטפו ממש עכשיו ולא עברו אחסנה ממושכת והובלה אנחנו מיטיבים עם החקלאי, עם הסביבה ועם בריאות משפחתנו. אין כל סיבה לסרבול המיותר שגורם לנו לצרוך ירקות שהגיעו אלינו מהצד השני של העולם, לאחר אחסון ממושך ותהליכים מורכבים שפוגמים בערכיהם התזונתיים. בארץ קטנה כמו שלנו אין שום סיבה ללוגיסטיקות מורכבות כאשר אנחנו מחפשים ירקות שייטיבו עם גופנו כמו חסה טרייה ונקייה מריסוסים רעילים. גישה ישירות לחקלאי תיתן לנו גישה אל הירקות הללו כשהם במיטבם ובמלוא טריותם.

התהליך שמשפחות רבות עוברות ממדפי המזון המתועש במרכול אל ארגזי הירקות שהגיעו ישירות מהשדה הוא תהליך טבעי והגיוני. זוהי פשוט התגובה של משפחות מן השורה והמחאה השקטה שלנו על כך שבמשך שנים רבות מדי צרכנו מזון שאינו מיטבי עבורנו. משפחות מחנכות את עצמן מחדש ולומדות את מה שאבותינו ידעו והכירו: שמזון ביתי באיכות גבוהה הוא המזון הטעים והבריא ביותר שאפשר לרצות בו. כאשר חומרי הגלם הם באיכות מעולה אין צורך לעבוד קשה מדי כדי להפיק מהם מטעמים, ואפילו בני המשפחה הבררנים ביותר יתחברו אליהם בהדרגה. סלט ירקות הכולל חסה רעננה הופך להיות מעדן מלכים כאשר הוא מורכב מירקות ברמת איכות וטריות שלא הכרנו.

מגמת המתכונים הטבעוניים

אם בעבר, טבעונים חוו קשיים רבים בגיוון הארוחות וזאת משום שרוב המתכונים שפורסמו עירבו ביצים, מוצרי חלב ובשרים, בעשור האחרון חל מהפך בכל הקשור אל עולם התזונה ובכל הקשור אל מודעות אל חשיבותם של בעלי החיים. מהפך שהוביל אוכלי בשר וצמחונים רבים לעבור לתזונה טבעונית.

ידיים חותכות פלפל

ידיים חותכות פלפל

מהו טבעוני?

טבעוני הוא אדם שמקיים אורח חיים טבעוני. כלומר, אדם שנמנע מאכילה של מוצרי חלב, ביצים, בשרים ומזונות נוספים מהחי. בנוסף, טבעונים נמנעים משימוש בכל מיני מוצרים הקשורים באופן ישיר או עקיף לבעלי חיים, כמו למשל פרוות, נעלי עור וכו'. הסיבות העיקריות שמובילות אנשים לעבור למשטר טבעוני הן כתוצאה ממניעים הומאניים, מניעים בריאותיים וכתוצאה מנימוקים אקולוגיים. כלומר,טבעונים סבורים שגידול בעל חיים למטרת שחיטה הוא דבר פסול מבחינה מוסרית, הם דוחים כל אפשרות של שימוש בבעלי חיים למטרות רווח ומתנגדים לגידולם של בעלי חיים למטרת חקלאות תעשיתית.

 

כיוון שטבעוניים צורכים אך ורק דברים מהטבע ונמנעים ממזונות ומוצרים מן החי הם נדרשים להכין לעצמם סוגים שונים של מזונות. אם בעבר אדם טבעוני נחשב במקצת לתמהוני בעיני אלו שאכלו בשר והתקשה למצוא מה לאכול בכל אירוע אליו הוא הוזמן, כיום המצב השתנה לחלוטין ובישראל ניתן למצוא מסעדות ובתי קפה רבים המציעים תפריט טבעוני, מתכונים טבעוניים באתרי אינטרנט ותפריט טבעוני באירועים שונים. תפריט שכולל פשטידת תרד טעימה המכילה קמח, שמן זית, תרד קצוץ, אגוז מוסקט ומרכיבים טעימים נוספים המתאימים לטבעונים, פשטידת קישוא וגזר, תבשיל פתיתים עם סלק וגזר, סלט פאטוש טבעוני, פלאפל ירוק, המבורגר קינואה ומאכלים טבעוניים טעימים נוספים.

 

אך לא תמיד צריך לגשת אל מסעדה או בית קפה שמציע תפריט טבעוני, נכון להיום יש אפשרות להכין את אותם מתכונים טבעוניים, כמו למשל פשטידת תרד טבעונית בבית. כל שצריך לעשות על מנת לגוון בין המזונות השונים הוא להיכנס אל אתר אינטרנט שמציע כל מיני מתכונים קלים ומהירים להכנה לארוחת הערב החגיגית אליה אתם מזמינים חברים טבעוניים. כי היום ניתן לארח חברים ששומרים על אורח חיים צמחוני וטבעוני מבלי לחשוש שלא תדעו מה לבשל וכיצד להכין את אותו תבשיל מיוחד. כל שצריך הוא לבחור באותו אתר אינטרנט שמציע מתכונים מגוונים ומפרט מה זמן ההכנה של אותם מתכונים, שיטת ההכנה של התבשילים, המאפים והסלטים השונים ובאילו מוצרים יש להשתמש על מנת להגיע אל התוצאה הטעימה והבריאה ביותר. בתיאבון!

 

 

מתכונים צמחוניים וקלים להכנה

 

לפני עשור נהגו לכנות את העניין כטרנד. בשנים האחרונות זה כבר הפך לתופעה. כיום, כשמאות מיליוני אנשים ברחבי העולם בחרו בתפריט הצמחוני כתפריט האישי שלהם, אפשר לומר בפה מלא – הצמחונות אינה טרנד או תופעה, אלא מציאות שרק תלך ותתעצם. קשיים לא מעטים עומדים בפניהם של אלו שהחליטו להימנע מאכילת בשר. אחד המרכזיים שבהם טמון בעובדה שבאופן יחסי, ישנם מעט תבשילים נפלאים ומעוררי תאבון תחת ה- "משטר" הצמחוני, אשר נחשבים לפשוטים להכנה. וזו הסיבה לשמה התכנסנו כאן היום. כדי שגם אתם, הצמחוניים, תוכלו ליהנות מהשילוב הכי מושלם שיש – טעים וקל. מתכונים צמחוניים פשוטים להכנה – יצאנו לדרך…

 

לביבות, סלטים ועוד דברים טובים

את המסע הקולינארי הנפלא שלנו נפתח עם לביבות בטטה חמות, בתוספת גזר ורוטב יוגורט. עם חומרים שנמצאים בכל בית (בראשם בטטות, גזר, קמח, רוטב סויה, חמאה ועוד), אופן הכנה קליל ופשוט (חיתוך, סינון, מעיכה וטיגון) ופחות מחצי שעה מרגע ההתחלה עד לרגע הטעימה, לא בכדי נחשב המתכון לאחד האהובים בעולמם של הצמחוניים (ולא רק). מומלץ בחום! ירקות וסלטים הם חלק מרכזי בתפריטיהם של צמחוניים, וטוב שכך. סלט פאטוש עם ירקות, זיתים שחורים וקרעי פיתה עובר בהצלחה את מבחן הטעם – גם חובבי בשר מתענגים עליו… אין יותר פשוט ממנו, הוא עשיר במגוון אדיר של ירקות ותבלינים בריאים וטעימים וזמן ההכנה שלו לא עולה על 15 דקות. על זה נאמר – מקסימום טעם ובריאות במינימום זמן ומאמץ.

 

כאשר מתכונים צמחוניים לא שוכחים את הבסיס והמקורות, יוצאים דברים נפלאים. פלאפל אפוי, פריך וחם, הוא אחד מאבני היסוד של ישראליים צמחוניים. בשילוב תרד, עליי קייל, פטרוזיליה ושאר קסמים מהטבע, ותוך כדי אפייה בתנור במקום טיגון, הפלאפל מצליח למצוא את הנתיב המושלם בין טעם ובריאות. עכשיו כל שנותר הוא למצוא פיתה ולהפוך את המתכון לנפלא עוד יותר.

 

עוברים לסנדויצ'ים – שחקנים מרכזיים בהגדרה של "מתכונים קלים לצמחוניים". את כבוד הראשוניות נעניק לסנדויץ' עם פריטטה ירוקה, עגבניות, חסה ומיונז. פשוט, טעים וסופר-בריא. נמשיך באהבה גדולה לסנדויץ' סביח מושלם, שיגזול כ-20 דקות מזמנכם ויהיה שווה כל דקה. עוד סנדויץ' שמעטים יוכלו לעמוד בטעמו הנפלא הוא זה המכיל שניצל צמחוני. והזוכה בתואר "הסנדויץ' המפתיע לטובה" הוא הקציצות כרובית בפיתה. מעדן מלכים. אז בטח כבר הבנתם – מתכונים קלים אינם נחלתם של חובבי הבשר בלבד. חפשו, בחרו, קנו והעשירו את התפריט הבריא שלכם עוד יותר. בתאבון!

 

שילוב סיבים תזונתיים בתפריט הילדים

הורים שינסו לדבר עם ילדיהם על חשיבות צריכת סיבים תזונתיים מן הסתם יפגשו בתדהמה מלווה בשעמום. אין נושאים רבים שמעוררים בילדים התנגדות רבה כל כך כמו תזונה בריאה. ילדינו, באופן הטבעי ביותר, נוטים לצרוך את המאכלים המושכים והמפתים שנפוצים כל כך בכל מקום. כאשר התזונה המיטיבה צריכה להתמודד עם מאכלים מלהיבים ואופנתיים, עתירי סוכר ומלח, הילדים יעשו תמיד את הבחירה הקלה והפחות בריאה. אין סיבה להאשים אותם או לכעוס עליהם – זוהי המציאות שהם חיים בה וכדי להתמודד עמה צריך לחפש דרכים חכמות ומפתות יותר מעוד הרצאה משעממת על תזונה בריאה על יתרונות השיבולת שועל או על חשיבות הגיוון בפירות ובירקות.
אחת הדרכים הטובות ביותר לפתות את הילדים לאכול בריא יותר היא להציע להם שפע ומגוון של תזונה בריאה, טעימה ומפתה ולנקות את הבית ככל האפשר ממזון מעובד ותעשייתי. קשה לשלוט במה שהם יצרכו מחוץ לבית, אך כאשר הדברים מגיעים למטבח הפרטי אפשר לעשות הרבה. במקום עוד הסבר על יתרונות השיבולת שועל הניחו לפניהם עוגיות בריאות – חטיף גרנולה בקלי קלות שתכינו בעצמכם. במקום להסביר על סיבים תזונתיים פשוט הציעו צלחת של ירקות חתוכים עם קליפתם בליווי מטבל טעים וביתי.
שילוב תזונה בריאה בחיי המשפחה
אחת הבעיות הקשות ביותר שמשפחות מתמודדות עמן מבחינת התזונה היא העומס הרב של חיי היום-יום והשגרה הלחוצה שמאפיינת את מרבית משקי הבית בישראל. בעולם כזה פשוט יותר להתפתות למזון מוכן, מעובד וקל להכנה. אחת מהדרכים הבטוחות לכישלון היא החלטות דרמטיות לשינויים מרחיקי לכת. מהפכות כאלה עשויות להסתיים בכך שההורים יתייאשו מן השינוי והילדים יפתחו התנגדות למזונות מיטיבים. כדאי הרבה יותר לשלב בהדרגה ובאופן חיובי מאכלים בריאים יותר בתזונה היומיומית. כך למשל, עוגיות בריאות – חטיף גרנולה בקלי קלות יאפשרו אספקה שוטפת של חטיפי בוקר מהירים לבן העשרה שקם ברגע האחרון ורץ לבית הספר. כמה פירות חתוכים יתקבלו בברכה בגינת השעשועים במקום עוד שקית של חטיף תעשייתי.
כדאי לנצל את הרגעים שבהם הילדים רעבים כדי להגיש להם אוכל מזין יותר – למשל בתחילת ארוחה הצהריים. דרך נפלאה נוספת להתחייב לתפריט מיטיב יותר הוא ארוחת ערב משותפת – גם כאן מומלץ להוסיף מאכלים בריאים יותר לתפריט הרגיל ולהגיש אותם בצורה טבעית וללא הכרזות חגיגיות. בהדרגה המאכלים הללו יהפכו להיות מוכרים ויתקבלו בצורה הטבעית ביותר.

 

 

כוס הקפה המושלמת לחופשה המושלמת

חווית נופש איכותית וטובה כוללת כמה דברים בסיסיים, שכבר אינם נחשבים לפינוק ואחד מהם הוא האפשרות לקבל כוס קפה טרי ואיכותי ללא פשרות. בשל זמינותן של מכונות הקפה הביתיות חווית צריכת הקפה הפכה לחלק בלתי נפרד מחייהם של אנשים רבים. קפה נמס להכנה מיידית בחדר האוכל ייחשב בעיני האורחים הללו לאפשרות ירודה ולא מפנקת. מרבית הנופשים יצפו לקפה איכותי ומקצועי ליד ארוחת הבוקר וגם בשאר שעות היום. מן הצד השני, בתי המלון כיום יכולים להשיג פתרונות טובים וזמינים בצורת מכונות קפה לבתי מלון מכל הסוגים והמינים.
בתי מלון הוא ביטוי שכולל תחתיו בימינו הרבה מאד אפשרויות: החל במלונות בוטיק קטנים ומפנקים, דרך מוסדות גדולים שמציעים אירוח יוקרתי לכמויות אדירות של נופשים וכלה במלונות יעילים שפונים לנופשים עירוניים ולאנשי עסקים. לא משנה באיזה סוג מלון מדובר – חווית הקפה תשפיע במידה רבה מאד על שביעות רצונם של הלקוחות. בהתאמה – מכונות קפה לבתי מלון יכולות להציע חווית שירות עצמי או שירות מקצועי של בריסטה, קפה בחדר להכנה אישית או קפה בחדר העסקים של המלון, חלב אמיתי מקורר או אבקות חלב איכותיות – כל בית מלון והמכונות המתאימות לו.
מכונות קפה מן השורה הראשונה
הסיבה לפריחה בעולם מכונות הקפה קשורה גם לפתרונות הנדרשים עבור קפה למשרדים ולבתי עסקים. מעסיקים רבים הגיעו להבנה שמכונת הקפה מייעלת את העבודה וגורמת לעובדים לשביעות רצון ולתפוקה טובה יותר. כך התחילו להופיע בשוק עוד ועוד פתרונות יצירתיים ומוצלחים למכונות קפה שמצד אחד מסוגלות לתת תפוקה מהירה ויעילה בהרבה יותר ממכונות הקפה הביתיות – ומן הצד השני מציעות שירות עצמי קל, נגיש וידידותי למשתמש. בתי המלון זקוקים לפתרונות דומים והם נהנים מן הפריחה בתחום.
ממש כמו שדואגים לניקיון החדר ולפרחים טריים בלובי – ריח הקפה והעיסוק בו מביאים עמם תחושה מהנה של מותרות ונופש. כדאי לשלב את ההשקעה במכונות הקפה למלון גם בשדרוג תנאי העבודה של עובדיהם הרבים של בית המלון עצמו. ידוע שמדובר בתחום קשה ושוחק במיוחד, וכדאי להציע לעובדי בית המלון פתרונות קפה למשרדים שיאירו גם את יומם. כאשר בוחרים את מכונות הקפה לבית המלון שלכם כדאי לפנות לחברה גדולה, אמינה ואיכותית. רק חברה כזו תוכל להציע מכשירים ושירות מן השורה הראשונה. חפשו אחרי חברה שיכולה להעניק הכשרה מעולה לצוותי המלון כדי שיפיקו את המיטב מהמכונות.

 

קפה עם סיבים תזונתיים

 

 

אחד מהדברים החשובים בחיים של כל אחד ואחת מאיתנו הוא האיזון.  איזון גופני ונפשי עוזר לניהול חיים בריאים ונטולי סטרס והוא גם עוזר לנו לראות את כל הדברים הנפלאים שהחיים מציעים לנו. במאמר זה נספר על משקה הקפה עם הסיבים התזונתיים שעוזר לכל אחד לשמור על תפריט יומי מאוזן ומספק תחושה של שובע, משקה באלאנס.       coffee composition [המשך קריאה…]

איך תבחרו את חבילת השי לכבוד החג – טיפים לבחירה מוצלחת

מחפשים חבילות שי עלית מפנקות כדי להביא לחג למשפחה? תוהים כיצד לבחור מתוך המגוון הכל כך רחב הזה? אם כן, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את חבילת השי המתאימה, זו שתשמח את המקבלים אותה ותשאיר גם טעם מתוק וטעים בפה:                                                                        p660738_m [המשך קריאה…]