קופירייטינג וכתיבה שיווקית – מקדמים את האתר

כמה אתרים יש ברשת? מקובל לדבר כיום על מספר אינסופי שאינו ניתן למדידה עוד של דפים ברשת. הנתון הזה נשמע מרפה ידיים: מתוך המספר הזה שאי אפשר לתפוס אותו, איך אדם כלשהו יגיע דווקא אל האתר שלי ויקנה דווקא בו? התשובה היא פשוטה להפתיע. מבין אינסוף הדפים ברשת מנועי החיפוש מנווטים את האנשים בדיוק אל האתרים שיש בהם מידע שהם זקוקים לו.
מנועי החיפוש – וכמובן שהכוונה היא בעיקר לגוגל – בנויים בצורה מתוחכמת ביותר כדי לתת לגולשים בדיוק את התשובה שהם מנסים לראות. כלומר, כאשר אתם מחפשים משהו פשוט כמו 'גלידה בגבעתיים' גוגל יעשה מאמץ אדיר לתת לכם בדיוק את התשובה שתמצא חן בעיניכם במידה הרבה ביותר. מול מנועי החיפוש עובדות חברות קידום האתרים שמנסות בתורן לגרום לגוגל להעדיף דווקא את התשובה שלהן – שהרי כולנו יודעים שהתשובה שתופיע במקומות העליונים היא זו שהלקוח יקליק עליה.
איך מתבצעת כתיבה שיווקית?
אם כך, ברור שכאשר אתם מכניסים לאתר שלכם את המילים הרלוונטיות לתחום הפעילות שלכם כבר עשיתם דרך כדי שגוגל יכיר אתכם ויבין מה אתם מנסים למכור. במילים אחרות, קידמתם באמצעות כתיבה את העסק שלכם למקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש. אבל כאשר תחום הפעילות שלכם הוא תחרותי – ובימינו כל תחומי הפעילות הם תחרותיים – אתם עדיין תשתרכו הרחק מאחור בעמודים שאיש אינו מגיע אליהם. חשוב מאד לא להתייאש ולהמשיך להקפיד על איכות המוצר והשירות שלכם. זכרו שכאשר אתם מעניקים חוויה חיובית ללקוחות שלכם הם יחפשו אתכם באופן ספציפי וגם לכך יש השפעה על קידום האתר בגוגל.
מעבר לכך, אתם פשוט זקוקים לגורם קופירייטינג מקצועי שידע להלביש את הפעילות שלכם במילים הנכונות ביותר. התיאור היבש של העסק שלכם פשוט אינו מספיק כדי להביא את התוצאות הרצויות. כן, למרות שאתם מכירים את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר ומסוגלים לתאר את יתרונותיו מבוקר עד ערב – זה לא אומר שאתם יודעים להעביר לגוגל את המידע בצורה הנכונה ביותר. כתיבה שיווקית לצורכי קידום מכניסה לתוך הטקסט את המילים הנכונות לאחר בדיקה מדוקדקת בגוגל. היא מצליחה לשלב באופן חלק טקסט שמיועד למנוע החיפוש עם טקסט שמיועד לעיני הלקוחות. וכמובן – קופירייטר מוצלח יעביר את המסר שלכם בצורה מלהיבה ומקצועית כי הוא מתמחה במכירה באמצעות מילים. בנוסף הוא יכול לנהל עבורכם שורה של פעולות שקשורות לתוכן (ניוזלטר, מאמרים וכן הלאה) שכולן יתרמו לקידום המיוחל.

פוסטרים לכל דורש

אחת הדרכים היותר עליזות ומעניינות להעברת מסרים שונים היא באמצעות פוסטרים, ונדמה כי האפשרויות העומדות בפני המפרסם הן אינסופיות. פרסום באמצעות פוסט מעניק במקרים רבים,  מסר מעט שונה מאשר כיתוב ענייני וחדגוני. נדמה כל על פוסטר אפשר מעט להשתולל ולהתפרע מבחינה יצירתית והדבר יוכר ויתקבל אצל הקורא בהבנה מוחלטת. עסקים, מוסדות ממשלתיים ואחרים, ארגונים שונים ואפילו בתי עסק שעוסקים בפעילות לא כל כך פופולארית יכולים להכניס מעט צבע וחיים לפעילותם. מתווכי נדל"ן, עורכי דין, רואי חשבון נתפסים רבות כמקצועות משעממים ולא תמיד סימפטיים ,אבל יכולים מעט לשפר תדמיתם.

בייצור פוסטרים והדפסתם יש לא מעט יתרונות. הם גדולים, ניתן להכניס בהם ציורים, קריקטורות או רישומים צבעוניים. יש אפשרות להשתמש בהומור, או לחילופין, להשתמש בשפה יבשה עם נגיעות מען יותר חיוניות. ניתן לשלב תמונות מהטבע, מהחי או הצומח ועוד. ניתן לבחור רקע מסוים ולהדפיס עליו בכל הצבעים. ברור שכל פוסטר נועד להעברת מסר מסוים, ויש המון דרכים טובות להעבירו על פוסטר. המידות המומלצות לפוסטרים הם עד לגודל של 70 על 100 ס"מ והקטנים הם בגודל A4. כל לקוח יכול לבחור בגודל המתאים לו ויכול לעצב את הפוסטר בעצמו או לבקש שירות מגרפיקאים מקצועיים.

פרסום באמצעות דיוור ישיר

פרסום בדיוור ישיר הינו, לרוב, פרסום ממוקד אשר מיועד לקהל לקוחות מסוים. בעל העסק או הארגון רוצה לעניין לקוח חדש או להיטיב עם לקוח קיים ולעניין אותם במוצרי פרסום שונים. יש מגנטים, מוצרי שיווק דוגמת עטים, יש פולדרים, פרוספקטים, וכמובן, פוסטרים. כל מוצר נועד למטרה מעט שונה אבל על כל אחד כזה חייב להיות סלוגן מתאים, לוגו, ומידע על בעלי הפוסטר. המסר הסופי חייב להיות מעניין וממוקד. אין טעם להשקיע בפוסטר רק לצורך הפרסום, המקבל אותו חייב להתרשם מבית העסק או מהארגון המפרסם. כל אחד חשוף למידע פרסומי רב והמסר של הפוסטר חייב להשפיע.

מומלץ לחפש ולמצוא בית דפוס איכותי אשר יש לו מערכת משוכללת להדפסת מוצרי דפוס. יש חשיבות לאיכות החומרים עליהם מדפיסים, לאיכות הצבע, וכמובן, לאיכות ההדפסה. יש חשיבות לשירות יעיל ומקצועי, ומעל הכול, לעזרה, הדרכה, הסברים וטיפים לכל מי שנזקק לכך. עיצוב פוסטר מחייב ידע בעריכה, בכיתוב נכון ומעל לכל, ביצירתיות.פוסטר טוב הינו גם יפה וגם אחד שמעביר את המסר הנכון. לקוחות יקבלו תמורה נאה להשקעה בבית הדפוס הנכון.

כתיבת תוכן וקופירייטינג

המידע ברשת האינטרנט הוא בלתי נדלה ועומס האינפורמציה עתידה לקוראים רבים לדלג דווקא על הנושאים החשובים והמדוייקים. כתיבה שיווקית באינטרנט נחלקת למספר סוגים, החל מכתיבה אינפורמטיבית, דרך כתיבה שיווקית ומה שביניהם. כדי לבלוט מעבר למתחרים ולאפשר לגולשים לשים לב אליכם בזמן וברגע הנכון, עליכם להשקיע בכתיבה הנכונה, בין אם היא שיווקית ובין אם היא משולבת בקופירייטינג. לכתיבה יש מספר כללי יסוד אותם עליכם להכיר ובמידה והחלטתם לבצע את מלאכת שזירת המילים בעצמכם, בחרנו להעניק לכם מספר טיפים לשימושכם האישי ובכדי שתוכלו לבצע את העבודה במקצועיות חסרת פשרות.                                                                                                                           hand with a drawing light bulb [המשך קריאה…]

אילו שירותים מציעה חברת מיתוג

אם יש לכם עסק בתחום מסוים ואתם מוכרים מוצר כלשהו או מציעים שירות, וודאי חשוב לכם למשוך כמה שיותר לקוחות, ובעיקר גם לקוחות שיישארו נאמנים אליכם זמן רב. בתקופה שבה התחרות בין בתי העסק השונים היא רבה מאד, מוצעים מגוון רחב של כלים שיכולים להבליט את העסק שלכם ולעזור לו להתמודד בתחרות הזו. שירותי מיתוג מציעים, במסגרתם, פתרונות רבים, המושכים אל העסק לקוחות חדשים ומקדמים אותו יותר. מה מציעה חברת מיתוג? על כך ועוד, במאמר הבא.      [המשך קריאה…]

דרכים לשיווק ופרסום בעסקים קטנים

כל אחד אשר נוסע באיילון רואה את שלטי החוצות הענקיים המוצבים לצדי הכביש ובהם פרסומות ענק לחברות. לרוב אלה חברות ענק אשר יכולות להרשות לעצמן ליצור פרסומים בולטים לעין שעולים לחברה כסף רב. עסקים קטנים, לעומת חברות אלה, לא יכולים להרשות לעצמם פרסומים אדירי מימדים שכאלה. מהן בכל זאת הדרכים הקיימות עבורם להיחשף ולהגדיל את קהל הלקוחות שלהם? [המשך קריאה…]

קידום אתרים

אתר ללא קידום אתר, הוא אתר לא אפקטיבי במידה הרצויה ועל כן עוד לפני שאתם ניגשים לבנות עבורכם או עבור בית העסק שלכם אתר, קחו בחשבון את הליך קידום האתרים אותם עליכם לבצע על מנת להפיק את המקסימום עבורכם ועבור בית העסק שלכם. קידום אתרים מאפשר לכם להפיץ את אתרכם בקרב לקוחות קצה רבים ככל האפשר. מנועי החיפוש ביניהם גוגל, מאפשרים לבעלי האתרים לערוך תחרות הוגנת וכל בעל אתר יכול להפיץ את אתרו ולקדם אותו אל עבר תוצאות החשיפה הראשונות בהתאם לביטויים הנבחרים, אך בכדי להצליח בביצוע הקידום, יש להכיר את "כללי המשחק". [המשך קריאה…]