משחקי מחשב חינוכיים

 

המחשב הביתי מהווה כיום חלק בלתי נפרד מסביבת הלימודים בכל בית ובית בישראל. השימוש במשחקי המחשב החינוכיים מיועד לכל ילד וילדה החל מגיל 3 ואילך, כאשר בין יתר משחקי המחשב החינוכיים לילדים תוכלו למצוא משחקים המותאמים לתוכניות הלימודים החדשות של משרד החינוך בגני הילדים ובכיתות הנמוכות (א-ג).

באמצעות משחקי משחב חינוכיים, תוכלו להקנות לילדיכם ידע מורחב אודות סיפורי התנך לילדים, תוכלו ללמד את ילדיכם את סדר האותיות באמצעות משחקי אותיות המותאמים לגילאים שונים, תוכלו להקנות לילדיכם ידע בסיסי בביצוע פעולות חשבון ו/או באנגלית, וכמו כן, תוכלו להכין את ילדיכם לקראת כיתה א' במסגרת משחקי מחשב המיועדים לצורך כך.

משחק האותיות במחשב

משחק אותיות ממוחשב הינו משחק המאפשר לילדיכם להכיר את אותיות האלף –בית וצורתן החזותית, וזאת במקביל להיכרות עם הצלילים אותן ניתן ליצור באמצעות כל אחת מהאותיות. משחק ממוחשב זה מותאם לגילאי 3-6 והוא משלב בתוכו מגוון רחב של פעולות תרגול המיועדות לצרכי העשרה השפה. משחק זה מהווה חלק ממשחקי המחשב החינוכיים העומדים לרשות כל אחד ואחת מההורים שבניכם לילדים בגילאי הגן. משחקי המחשב החינוכיים מאפשרים לילדיכם גם לתרגל חלק מתוכניות הלימוד החדשות של משרד החינוך וגם לפתח בסיס נכון להרגלי למידה אשר יסייעו להם במהלך השנים הקרובות. לכל ההורים שביניכם הסובלים מ-"חרדת מסכים" בכל הנוגע להיקף שעות המסך של ילדיהם, חשוב לציין ולהדגיש שהפעילות החינוכית אל מול המחשב מאפשרת לילד/ה לתרגל מיומנויות למידה עצמאיות והיכרות מוקדמת עם סביבת לימוד ממוחשבת המהווה כיום חלק מרכזי ובלתי נפרד מכל סביבת לימודים ועבודה.

מחקרים שונים הנערכים מסביב לעולם בנושא עבודה מול מחשב בגילאים מוקדמים, מעידים על כך שילדים המבלים מול המחשב לצורכי לימוד ו/או משחק, הינם בעלי יכולת ריכוז גבוהה ובעלי מסוגלות לרכישת הרגלי לימוד מעשיים. משחקי מחשב חינוכיים דוגמת משחקי אותיות או משחקי מחשב אודות סיפורי התנך לילדים, הם ללא ספק משחקי חובה בכל בית בישראל בו גדלים ילדים בגילאי הגן. בנוסף לכל היתרונות המופיעים לעיל, הפעילות מול המחשב ביחד עם ילדיכם, יכולה להוות עבור כל אחד ואחת מההורים שביניכם, הזדמנות מצוינת לזמן איכות על הילדים. אנו ממליצים גם לכם לפנות מספר שעות שבועיות (מומלץ שעה בכל יום) ולהקדיש את הזמן היקר לכם ליקרים לכם מכל- ילדיכם. ההשקעה המוקדמת שלכם תניב את התוצאות המיוחלות בגילאים מתקדמים יותר ובמסגרות לימוד תובעניות יותר.

 

כל מה שצריך לדעת על קורס הכנה לקראת מבחן TOEFL

שוקלים ללמוד בחו"ל? נדרשים לעמוד במבחני TOEFL המיועדים לצורך בדיקת ידיעותיכם בשפה האנגלית? זה הזמן לדעת הכול על קורסי ההכנה לקראת מבחני TOEFL.

TOEFL– בחינה באנגלית לאנשים שהאנגלית אינה שפת אם

מבחן TOEFL הינו מבחן המיועד לצרכי הערכת רמת הידע באנגלית לאנשים שהאנגלית אינה שפת אם עבורם. מבחן זה מיושם בעיקר לקראת לימודים אקדמיים במדינות דוברות אנגלית כגון: ארצות הברית, בריטניה, אוסטרליה וקנדה ו/או לקראת לימודים במדינות בהן מתקיימות תוכניות לימוד באנגלית, לרבות, מדינות האיחוד האירופי. מבחן זה שראשי תיבותיו הם למעשה: TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE מחייב את המועמדים לו להירשם למסלול קורס TOEFL המהווה למעשה את קורס ההכנה האופטימאלי ביותר לקראת המבחן.

מבנה הבחינה

ה-TOEFL הינו מבדק ידע בשפה האנגלית הכולל בתוכו 4 פרקים שכל אחד מהם מיועד לבדוק את ידיעותיו של הנבחן בתחומי השפה הבאים: קריאה, כתיבה, דיבור ושמיעה. קטע הקריאה במבחן מורכב מ-3 עד חמישה קטעים כאשר כל קטע הינו בן כ-700 מילים בממוצע ובסיום כל קטע מוצגות בין 12 ל-14 שאלות. בקטע הכתיבה כולל 2 מטלות כתיבה להם נדרש הנבחן כאשר הזמן העומד לרשותו הינו בן 50 דקות. בפרק הכתיבה הנבחן נדרש לכתוב תיאור של קטעי קריאה ושמיעה המוצגים בפניו ובנוסף הוא נדרש לתמוך בדעה המתוארת בפניו בנושא מסוים. פרק הדיבור כולל 6 מטלות דיבור שונות, כאשר בשתיים הנבחן נדרש להביע את דעותיו בנושאים שונים המוצגים בפניו ובארבעת המטלות הנוספות הנבחן נדרש לענות על שאלות בהתאם לקטע שמיעה המושמע לו. פרק השמיעה הנבחן נדרש לשמוע 6 קטעי שמיעה שונים ולענות על 6 שאלות המוצגות בפניו לאחר כל קטע.

קורס הכנה לקראת מבחן TOEFL יכול לסייע לכל אחד ואחת מכם להתמודד עם כל אחד מארבעת פרקי הבחינה השונים וזאת באמצעות תרגול רציף של כל אחד מפרקי הבחינה. כמו כן, קורס TOEFL מקנה לבוגריו את היכולות לגבש טקטיקות מענה לשאלות השונות המוצגות בפניו לאורך הבחינה ואף לתרגל קטעים שונים בהם הוא חזק או חלש יותר. בדומה לכל קורס הכנה אחר, גם בקורסי ההכנה לקראת מבחני TOEFL, התלמידים נחשפים לתכני דוגמא של מבחנים קודמים אשר נערכו בשנים האחרונות, ובהתאם לאופי ומבנה המבחנים התלמידים רוכשים מיומנויות מענה המאפשרות להם למצות את המקסימום בזמן אמת. קורסים אלו כוללים גם תרגולים הנערכים במהלך הקורס וברמה הכיתתית וגם תרגול אישי המתקיים באופן עצמאי על ידי התלמיד בביתו.

 

 

הרצאות תוכן לכנסים מקצועיים/עסקיים

הרצאה מקצועית יכולה לעשות בעבורכם את ההבדל בין כנס מקצועי/עסקי מוצלח לבין כנס מקצועי/עסקי ברמה בינלאומית. ההרצאות המתקיימות במסגרתם של כנסים מקצועיים משלבות בתוכן היצע מגוון של עולמות תוכן המותאמים בין היתר למטרות הכנס ולמעמדם המקצועי-עסקי-אישי של באי הכנס.

הרצאות תוכן לכנסים מקצועיים ו/או עסקיים מועברות על ידי מרצים מובילים ומבוקשים בתחומם, כאשר נושא ההרצאה וזהות המרצה נקבעים בהתאם לדרישות מפיקי הכנס ומטרותיו. בין יתר התחומים הנפוצים בהם עוסקות ההרצאות השונות המותאמות לכנסים מקצועיים/עסקיים, תוכלו למצוא נושאים כגון: מוטיבציה, יצירתיות ויזמות עסקית, ניהול, חדשנות טכנולוגיות, מדעים מדויקים, כלכלה ועוד עשרות נושאים מרתקים המועברים על ידי מרצים בעלי ניסיון ומיומנויות בתחום דוגמת חיים שפירא, ד"ר לגנטיקה מתמטית והוראת מדעים שהרצאותיו בתחומים אלו נחשבות להרצאות מרתקות ושנונות המשלבות בתוכן ידע נרחב ומעשיר.

התאמת תכנים לכנסים מקצועיים/עסקיים

כנסים מקצועיים ו/או עסקיים משלבים בתוכן עולמות תוכן שונים המותאמים לאופי הכנס ומטרותיו. בחלק מהכנסים, עולמות התוכן של ההרצאות עוסקים בנושא העיקרי של הכנס, ובחלק מהכנסים, ההרצאות מהוות ערך מוסף לבאי הכנס במסגרת קיומן של הרצאות העשרה בתחומים הנושקים לנושא העיקרי של הכנס. התאמת תכני ההרצאות לכנסים המקצועיים/עסקיים, חייבת להתבצע על ידי גופים ונותני שירות העוסקים ומתמחים בבניית תכני העשרה לכנסים מקצועיים ועסקיים כאחד. גופים אלו מעמידים לרשותכם רשימת מרצים אקסקלוסיבית הכוללת בתוכה: אנשי תקשורת מובילים, אנשי אקדמיה מהמובילים בתחומם ואושיות בולטות בענף המקצועי בו הם עוסקים ומתמחים. על מנת להבטיח לעצמכם חוויה מעשירה ומהנה במסגרת הזמנת מרצים לכנס המקצועי/עסקי הבא אותו אתם מקיימים, אנו ממליצים לכם לבחור את עולמות התוכן להרצאה ואת זהות המרצה בהתאם לפרמטרים המקצועיים הבאים:

בראש ובראשונה, הגדירו את מטרת הכנס ואת רשימת התכנים העיקריים המלווים את הכנס. בשלב השני, הגדירו את הזמן העומד לרשותכם לצורך קיומם של הרצאות תוכן מרתקות במהלך הכנס. לאחר מכן, בחרו שלושה עד חמישה נושאי עניין הרלוונטיים למהות הכנס. במידת האפשר, אנו ממליצים לכם לקיים משוב כללי בין באי הכנס בכל הנוגע לתחומי העניין אליהם הם יהיו מעוניינים להיחשף במהלך הכנס. במידה והדבר לא מתאפשר, אנו ממליצים לכם לעיין בתכני ההרצאות השונות המוצעות לכם (ואם הדבר מתאפשר אף להיות נוכחים באחת מההרצאות הרלוונטיות לכנס המקצועי/עסקי הבא שלכם). כמו כן, אנו ממליצים לכם לגבש מסמך המפרט את סוג קהלי היעד מהם מורכבת רשימת באי הכנס. הרצאות תוכן מעשירות של ד"ר חיים שפירא לדוגמא,  יכולות להיות מותאמות למגוון רחב של קהלי יעד בהתאם לנושא הנדרש לכם.

 

כיצד בוחרים את המסלול הלימודי המתאים – טיפים לסטודנט החדש

סיימתם צבא? חזרתם מהטיול הארוך שלכם בחו"ל? עכשיו הגיע הזמן ללמוד. כל אמא יהודייה היתה רוצה בן רופא או לפחות עורך דין. ובכל זאת, אנו לא תמיד בוחרים במסלול שההורים שלנו היו מצפים מאיתנו ונוטים לבחור, בסופו של דבר, את המסלול המתאים והנכון לנו ביותר, תוך התייחסות לשיקולים אישיים שלנו בלבד. אם אתם מתלבטים באיזה מסלול לימודי לבחור, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה:                                                                                                                                                                   happy graduation student [המשך קריאה…]

לימודי מדעי המדינה כאמצעי מקדם במגוון תחומים

מדינה היא ארגון גדול, מורכב ומסובך. אם ניהול ארגון בסדר גודל של חברה או מוסד הוא מורכב, על אחת כמה וכמה ארגון בסדר גודל כזה. אמנם ניהול מדינה מתחלק לארגונים ומוסדות שונים אשר מתנהלים בנפרד אך עדיין המדינה מהווה ארגון גג אשר יש לדעת כיצד לנהל ולנווט אותו. בשל המורכבות הרבה והידע הרב הנדרש להובלת המדינה בדרך בטוחה ככל האפשר, מדעי המדינה הוא תחום בפני עצמו בתוך התחום הרחב של מדעי החברה.                                                                                          [המשך קריאה…]

תואר שני בניהול בבירת הצפון

סטודנטים רבים המסיימים את התואר הראשון עומדים מבולבלים ואינם בטוחים לאן פניהם מועדות. חלק גדול מהתארים הראשונים אינם מספקים מקצוע קונקרטי ומהווים רק נקודת זינוק ראשונה לעבר מקצוע ובניית קריירה ממש כפי שעשתה זאת בעבר תעודת הבגרות. בוגרי תואר ראשון רבים ממשיכים ללימודי תואר שני מתוך כוונה להתמקצע ולהתברג במקום עבודה בתפקיד ניהולי. חוג מנהל עסקים אוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטאות נוספות מאפשר להמשיך ולהתקדם לתפקיד ניהולי כשכיר או לצבור ידע להקמת עסק וניהולו בהצלחה. [המשך קריאה…]

קורס מאמנים – האפשרויות הקיימות בשוק הישראלי

אם בעבר תחום האימון הראה סימני צמיחה גבוהים במיוחד ואנשים רבים מאוד בחרו להיכנס לתחום המרתק והחדשני הזה, אם הסבות קריירה, קריירה שנייה, כי לא מצאו עבודה במקצוע שלהם וכיוצא באלו, אז כיום ניתן לראות ביסוס של התחום, התמקצעות ופחות מאמנים מאשר היו בשוק הישראלי בעבר. ישנם תחומי אימון ספציפיים כיום ושיטות אימון בלעדיות שפותחו בישראל ובעולם – אך מהן באופן כללי האפשרויות של מאמנים פעילים ומתעניינים חדשים להשתתף במסגרת של קורס מאמנים והכשרות אימון? ננסה  לפרט על כך.

הכרה ע"י ICF – ארגון המאמנים העולמי

כאשר תחום האימון היה בתקופת הצמיחה המהירה שלו לפני שנים אחדות, גורמים רבים ושונים הציעו מסגרות של קורס מאמנים, אפילו כאשר בפועל חלק מהמסגרות היו קורס מדריכים או קורסים לא מקצועיים מספיק. עם ביסוס התחום בישראל ובעולם כולו, ניתן לסמן מרכיב חשוב לגבי קורס מאמנים – הכוונה היא להכרה של הקורס והמוסד המלמד על ידי ארגון המאמנים הבינלאומי, ICF. אמנם ניתן לקבל הכשרת מאמנים טובה ומקצועית גם ללא ההכרה הרשמית הזו, למשל הכשרה על פי טכניקת אימון בלעדית ומקורית, אך כיום גורמי הכשרה רבים מציעים קורס אימון עם הכרה של ICF.

הגדרות של לשכת המאמנים בישראל

בישראל פעילה כיום לשכת המאמנים הישראלית, זהו הגוף הרשמי המאגד את המאמנים בישראל – מרכיב חשוב בתחום מקצועי ועבור אנשי המקצוע העוסקים בו. ההגדרות הכלליות של לשכת המאמנים בישראל בהקשר של קורס מאמנים מדברות על מסלול הכשרה בסיסי בהיקף מינימאלי של 175 שעות לימוד אקדמיות וביצוע התמחות הכוללת 100 שעות אימון, 24 שעות מהן תחת הדרכה ופיקוח לש מאמן מקצועי מוסמך.

בשנת 2010 בוצעה רפורמה בתחום האימון בישראל והלשכה מכירה רק בבתי ספר לאימון העובדים לפי ההגדרות שלה ולפי הרפורמה. כך שבהחלט ניתן להיכנס לאתר הלשכה ולבדוק שבית הספר לאימון הרלבנטי פועל לפי הגדרות הלשכה להסמכת מאמנים. כך, קורס מדריכים – איכותי ככל שיהיה – לא יכול להיות קורס מאמנים ולספק הסמכה רשמית של מאמן בישראל.

מגוון גדול של קורסים ומוסדות לימוד

אמנם קורס מאמנים אינו מסגרת אקדמית אלא מקצועית בלבד, אך היא ממוקדת ומקצועית לתחום האימון, בין אם לאימון כללי, טכניקות אימון מסוימות או לתחומי אימון ספציפיים. השוק הישראלי כולל מגוון גדול מאוד לש מכללות ומוסדות לימוד המציעים קורסים – רובם מוכר ע"י לשכת המאמנים. בתי ספר שאינם מוכרים ע"י הלשכה פועלים לעיתים על בסיס שיטת אימון בלעדית וייחודית ומציעים קורס איכותי אך לא מוכר ע"י הלשכה. חשוב לבדוק שמדובר על קורס אימון איכותי ומקצועי, עם אנשים איכותיים ועם תעודת הסמכה רלבנטית.

טיפים לתפירת חולצות גברים

היום בעידן שבו אפשר לקנות הכול בזול וסחורות זולות מגיעות אלינו מהמזרח, מי צריך לתפור? יחד עם זאת, כאשר תופרים בגד זה מבטיח התאמה מדויקת יותר למידה האישית וגם את המראה הייחודי שלא תראו ברחוב. אם נגיד, תרכשו חולצה באחת הרשתות, סביר להניח שתפגשו כמה  חברים נוספים עם אותה החולצה בדיוק. אם תתפרו חולצה בעצמכם לעומת זאת, מובטח לכם מראה ייחודי שלא תראו את החיקויים שלו. תפירת חולצה לגבר היא לא משימה מורכבת ותוך מספר שעות אתם יכולים להתגאות בבעלות על פריט אופנה מיוחד. כל מה שצריך לשם כך זה בד, מכונת תפירה וקצת דמיון שינחה לבחירת הגזרה. [המשך קריאה…]

האם כדאי ללמוד קורס קידום אתרים או פשוט ללמוד את התיאוריה לבד?

קידום אתרים הפך בשנים האחרונות למקצוע מאד מבוקש עקב הצורך להיות נוכח באינטרנט בצורה נגישה לקהל הלקוחות. בניית אתר באינטרנט והעלאתו לרשת הינן פעולות שכל עסק כיום מבין שבלעדיהן לא ייתכן כל עתיד לעסק. הגלישה באינטרנט הפכה לכלי עסקי ממדרגה ראשונה וכשכולם נמצאים שם גם העסק שלכם חייב להיות שם. כל חנות מכולת, מספרה ובית קפה פותחים כיום אתרים באינטרנט ומחברים אותם לרשתות חברתיות שונות ולאפליקציות שונות כדי להיות נוכח בזירת העסקים הפעילה ביותר כיום. השאלה היא, האם זה מספיק? האם עצם העובדה שהעלתי אתר לרשת זה מספק? הרי העלאת האתר לרשת אמורה לשרת את העסק שלי ולקדם אותו, והשאלה המתבקשת היא – מי ידע על האתר שלי? או, איך אגיע לקהל הלקוחות שלי? בנקודה זו בדיוק בא קידום אתרים לעזור. [המשך קריאה…]

הקשר שבין גרפולוגיה לכישרון

גרפולוגיה הינה תיאוריה הקושרת בין כתב ידו של האדם לבין אישיותו, כשרונותיו ונטיותיו. גרפולוגים טוענים כי ביכולתם לדעת אודות אישיותו של האדם באמצעות ניתוח כתב ידו וכי אין לאדם אפשרות לשנות את כתב ידו כרצונו מכיוון שכתב היד הוא חלק מאותה אישיות העולה מן הכתב. המדע אינו מקבל תיאוריה זו כפשוטה ולא נמצאו מתאמים וודאיים באשר לסוג כתיבה מסויים המעיד על אישיות או תכונות או כשרונות מסויימים. למרות זאת נחשבת הגרפולוגיה ככלי מאד יעיל ונעזרים בה כדי לקבל עובדים למקומות עבודה שונים וכדי לעזור לאנשים למצוא את דרכם בחיים. אדם בעל כישורי עיצוב גרפי למשל שאינו מודע אליהם יוכל להיחשף לכך לאחר שימסור את כתב ידו לגרפולוג שיפענח את כתב היד. [המשך קריאה…]