האזנות סתר ובדיקות האזנה

האזנות סתר המהוות עבירה פלילית, הן האזנות לשיחות המתקיימות בין שני אנשים פרטיים, כאשר הצד השלישי (המאזין) איננו מיידע אותם בנוגע להאזנה והקלטת השיחה. האזנות הסתר מתקיימות למגוון רחב של צרכים ומטרות במסגרת ניהול חקירות פרטיות על ידי בלש המכונה חוקר פרטי. במדינת ישראל מונהג חוק האזנות הסתר אשר נועד להסדיר את כל ההיבטים הנלווים לקבלת אישור לצורך ביצוען של האזנות סתר. בהתאם לחוק, חל עונש מאסר בפועל של עד חמש שנים למבצעי האזנות סתר ללא קבלת היתר לכך.

בתחום החקירות הפרטיות המתנהלות גם במסגרת חקירות מודיעין עסקי וריגול תעשייתי וגם במסגרת חקירות אישות, כל נושא האזנות הסתר מהווה עבירה פלילית על החוק. יחד עם זאת, האזנות הסתר מהוות אמצעי ריגול ומעקב פופולארי בענף החקירות הפרטיות, ולכן אחת מהדרכים להתגוננות בפני ההאזנות הסתר היא באמצעות בדיקת האזנה אשר נועדה לאבחן האם מישהו מאזין ומצוטט לכל השיחות הפרטיות אותן אתם מנהלים באמצעי התקשורת השונים, לרבות, מכשירי הטלפון הניידים, מכשירי הטלפון הקווים, מכשירי הפקסימיליה, מחשבים וכדומה. כמו כן, בדיקות האזנה מתקיימות במשרדים וחללים מסוימים בהם סביר להניח הונחו על ידי מבצעי המעקב מיקרופונים או אמצעי הקלטה אחרים.

מה הן בדיקות האזנה?
בדיקת האזנה בענף החקירות הפרטיות מיושמות על ידי בלשים-חוקרים פרטיים, כאשר כל בלש פרטי העוסק בתחום מחזיק ברשותו אמצעים מתקדמים לאיתור האזנות סתר הן באמצעות מכשירי התקשורות השונים והן באמצעות אמצעי הקלטה והאזנה המוסווים בסביבת מגוריו או עבודתו של האדם הפרטי אחריו עוקבים. במקרים בהם גם אתם חושדים כי מישהו מצוטט לשיחות הפרטיות שלכם, אנו ממליצים לכם לבדוק האם במהלך שיחות טלפון נכנסות או יוצאות אותן אתם מבצעים ממכשירי הטלפון הפרטיים שלכם, ישנם צפצופים לא מוסברים במהלך השיחה. במידה וכן, אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיו של חוקר פרטי המתמחה באיתור האזנות סתר ומניעתן.

בדומה לכל תחום אחר בחיים, גם בתחום האזנות הסתר, שיטות ההאזנה מתפתחות עם השנים והטכנולוגיה, ובמהלך השנים האחרונות, הקדמה הטכנולוגית הובילה להימצאותם של מכשירי האזנה מתקדמים ביותר המחייבים אתכם בשכירת שירותיו של חוקר פרטי מנוסה בתחום המחזיק ברשותו את כל הציוד המתקדם ביותר לצורך איתור האזנות סתר במסגרת בדיקות האזנה אותן הוא מקיים. האזנות סתר הן הגדרה כוללת לכל אמצעי ההקלטה והציטוט אחר פעולות האדם שכנגדו הן מופעלות, לרבות, שימוש במחשבים ניידים או נייחים, שימוש בטלפונים סלולריים או קווים וכדומה.

 

מתי כדאי להזמין את שירותיו של חוקר פרטי מקצועי?

חיי רוב האנשים מתנהלים על מי מנוחות והם אינם אוהבים לחשוב על שקרים ותככים. עם זאת, אם הדברים קיימים, חשוב לקחת בחשבון שקרוב לוודאי שהם לא ייעלמו או יפתרו מעצמם ולכן הצעד הראשון תמיד יהיה לבדוק ולאשר שאכן קיימת בעיה ולאחר מכן לקבל החלטה לגבי פתרון הבעיה. דבר זה יעשה על ידי פנייה אל חברת חקירות פרטית שמציעה שירותים שונים, ביניהם גם את שירות של חוקר פרטי.

בלש/חוקר פרטי במצבים שונים

אם ניקח את הדוגמא הקלאסית שבה אישה בוגדת בבעלה, או להפך, הרי שזו אחת מהדוגמאות הראשיות שבהן אנשים חושבים לפנות אל חברת חקירות פרטית. זה נכון שאומנם החוקר הפרטי לא יוכל לשנות את העובדות בשטח ולא יוכל להחזיר את הזוגיות למה שהיא הייתה בעבר, אך הוא לפחות יעזור לכם לפקוח את העיניים ולהבין באיזו סיטואציה באמת אתם חיים.

מקרה קלאסי נוסף שבו אנשים בדרך כלל חושבים על פנייה אל חברת חקירות הוא כאשר ישנו חשד למעילה או להונאה. הכסף והכוח מניעים את העולם, ומשמעות הדברים היא שהרבה פעמים אנשים מוכנים לעשות הרבה מאוד כדי להשיג עוד ועוד כספים ומעמד. זה מה שגורם להם לא אחת לבחור בדרך ההונאה, אפילו אם מדובר על הונאה כנגד שותף עסקי בשלושים השנים האחרונות. במידה ויש לכם חשד שדבר כזה אכן קורה "מתחת לאף שלכם", חוקר פרטי הוא האדם שיוכל לעזור לכם לשפוך אור על הדברים.

צורך נוסף שמוביל אנשים רבים להשכרת שירותים של חוקרים פרטיים הוא הצורך בחקירה כלכלית שכוללת, בין היתר, נכסים בחו"ל. לרוב, בעל הנכס מנסה להעלים את קיום הנכסים שלו בחו"ל כדי לא לשלם חובות או כל התחייבות אחרת. איך אדם פרטי יוכל לגלות האם אכן קיימים נכסים על שמו של האדם החשוב? לאדם פרטי שלא מבין בתחום החקירות אין כל דרך לגלות זאת, ולכן כדאי לפנות להזמנת שירותיהם של חוקרים פרטיים מומחים. תחום נוסף בו נקשרים מקרים רבים הוא תחום אבטחת המידע. על מנת שניתן יהיה להימנע ממקרים של גניבת מידע חשוב להגדיר נהלים וצריך יהיה לבדוק איך מאבטחים את המידע כמו שצריך. את כל זה יוכלו לעשות למענכם מומחים מטעם חברת חקירות פרטית שעוסקת גם בתחום אבטחת המידע.

לא קל למצוא חברת חקירות שעונה על צרכינו

יש איזה שהוא נופך מסתורי ומעניין סביב הנושא של חקירות. לא כל אחד יכול להיות חוקר פרטי. על החוקר  להיות מוכשר בתחום על מנת שיוכל לעבור את המבחן של משרד המשפטים. על חברת חקירות לתת  הוראות חותכות לגבי חקירות מסוימות שתהיינה קבילות בבית המשפט. יש הרבה חברות שפונות אל משרדי חקירות פרטיות, כאשר הן מקבלות עובד חדש לתפקיד בטחוני או חשוב אחר.                                                                                                                                              [המשך קריאה…]