תובנות עסקיות באמצעות שימוש בתוכנת BI  מתקדמת

דמיינו שיכולתם לאסוף את כל המידע הארגוני, ממערכות שונות וממסדי נתונים מרובים, לאחר מכן להציג את כל הנתונים הרלוונטיים תוך מציאת קשרים הגיוניים ביניהם בצורה קלה להבנה ולניתוח – על מנת לזהות מגמות עתידיות על פי תובנות ממגמות עבר בארגון. האנליסטים הגדולים המנתחים חברות עושים זאת בזמן אמת עלפי הנתונים הנאספים ממספר מקורות על נישה מסוימת – מדוע שלא תשתמשו במידע הנגיש לכם בלבד ותגיעו למגוון תובנות עסקיות לפניהם? הכירו את האפשרויות החדשות שנפתחות בפני מנהלים ומקבלי החלטות בארגון.

ארגז כלים מקיף למנכ"ל החברה

כל תחום זקוק לשירותי בינה מלאכותית ואת מרבית התהליכים המתקיימים בחברה, לרבות שרשרת הייצור, השיווק והלוגיסטיקה, ניתן לייעל בצורה משמעותית. פיתחנו מגוון רחב של כלים למנהלי חברות במגוון רחב של תחומים ביניהם ניתן לציין חברות יצרניות בתחום הטעם והריח, חברות המנהלות רפתות חכמות (כי מסתבר שגם פרות ניתן לנטר ולזהות פתרון חליבה מתאים בזמן אמת), ניהול תפוקות יבול ושדרוג תפעול מכשירי מדידה אופטית עבור תעשיית המוליכים למחצה. לכולם עזרנו בזמן אמת עם הבנה נכונה של הנתונים הארגוניים – כעת הגיע גם הזמן שלכם לגלות איזה מידע מסתתר בפעולות היומיומיות בארגון.

המודולים במערכת Qliqsense

אחת ממערכות הדגל שלנו היא Qliqsense המאפשרת למקבלי ההחלטות בארגון לסדר את כלל המידע שאספו בצורה קלה ונהירה לקריאה, כך יוכלו לזהות נתונים שונים על פי צרכים משתנים מארגון לארגון. בחינה של עונתיות בעסק, גם אם ניתן לזהותה באופן אינטואיטיבי היא הרבה יותר עצמתית כאשר אתם מזהים את הזמן והמקום הנכון להיכנס עם מוצרים חדשניים או לזהות את הדרך בה הייצור עובד בחברה.

רואים רחוק רואים שקוף: הכירו את Qliqview

מערכת נוספת המאפשרת ראייה רחבה יותר של הנתונים בארגון היא QliqView. באמצעות מערכת BI זו, הכוללת חווית משתמש שאין שנייה לה תוכלו לשפר את ביצועי העסק ולראות הבדלים כבר לאחר ההטמעה הקצרה. המערכת אינטואיטיבית וקלה לתפעול ומאפשרת לכל בעל הרשאה בארגון לקבל מידע בזמן אמת מכל מערכת אחרת בארגון, תוך אינדוקס מתקדמת המאפשרת שליפה של נתונים בשניות בודדות. מהיום אינכם מקובעים רק לשאילתות קיימות, או מוגבלים בשל מערכות מידע שאינן מתקשרות זו עם זו. מערכת ה BI מחברת את הנתונים ומאפשרת לכם להסיק מסקנות על סמך הנתונים שנמשכו במקביל מכל המערכות.

GIS מערכות מידע גיאוגרפיות: לנהל מכל מקום

חלק מהותי ממערכת QuiqView היא מודול ה GIS המעניק מבט על תהליך הייצור והמכירות של סניפים ברחבי העולם. מהיום, פיתוח של מהלכים אסטרטגיים יכול להתבסס לא רק על מספרים משמימים בדו"ח אקסל מורכב אלא גם על בסיס מידע ויזואלי עצמתי המציג באמצעות כלים חדשניים כמו Heat Map ומפות FlowMap את כל המידע בצורה גרפית קלה לקריאה והבנה.

 

ניכויים משכר העובד

חוק הגנת השכר המונהג בישראל מאז שנת 1958, נועד להסדיר את כל ההיבטים החוקתיים הנוגעים לענייני השכר של העובד/ת, לרבות, סעיפי  חוק שעניינם ניכויים משכר העובד. במאמר זה נעסוק בהרחבה בנושא הניכויים משכר העובד.

על פי החוק, מעסיק יהא רשאי לנכות משכר העבודה של העובד ואך ורק את הניכויים המותרים בחוק, לרבות, ניכויי חובה על פי חוק כגון: דמי ביטוח לאומי, מס בריאות ומס הכנסה, ניכויים בגין תשלומים לארגון העובדים, תשלומים לקופות גמל, קרנות פנסיה וכדומה, ניכויים בגין מקדמות אשר ניתנו לעובד/ת על חשבון השכר, ניכויים בגין חוב אותו חב העובד/ת למעסיק (בתנאי שגובה הניכוי אינו עולה על רבע משכר העבודה) וניכויים בגין קנסות אשר הוטלו על העובד/ת על פי חוק. ניכויים אלו משוקללים בשכר העבודה של העובד/ת במסגרת הליכי חשבות שכר המיושמים בין היתר באמצעות בתי תוכנה דוגמת מלם שכר ותוכנות שכר נוספות.  על פי החוק, כל הניכויים אשר נוכו על ידי המעסיק משכר העבודה, חייבים להופיע בתלוש השכר של העובד/ת, ומלבד הניכויים הנ"ל, חל איסור מוחלט על ניכויים נוספים משכר העבודה.

ניכויים משכר העבודה – מה חשוב לדעת?

חוק הגנת השכר נועד להגן על זכויותיהם של כלל העובדים במשק הישראלי וכפועל יוצא מכך, סעיפי החוק בנוגע לניכוי השכר תקפים לכל ציבור העובדים. על פי החוק, חל איסור מוחלט על המעסיק להטיל קנסות על דעת עצמו, לרבות קנסות בגין נזק שנגרם על ידי העובד/ת במקום העבודה. יחד עם זאת, החוק מתיר ניכוי חוב שאינו שנוי במחלוקת אותו חב העובד/ת למעסיק וזאת בהתאם לתנאים המופיעים בחוק המתירים למעסיק לעשות כן בסכומים שאינם עולים על רבע מגובה שכר העבודה בברוטו. במידה והעובד/ת מסיים את עבודתו במקום, המעסיק יהא רשאי לנכות את כל יתרת החוב בתלוש השכר האחרון המונפק לאותו עובד/ת.

המעסיק מחויב בהעברת תשלומי הכספים המנוכים משכר העבודה לגופים כגון: מס הכנסה, ביטוח לאומי, קרנות פנסיה, קופות גמל וכדומה, תוך 21 עד 40 יום, וזאת בהתאם לפרק הזמן העומד לרשותו לצורך כך בכל אחד מהגופים המחייבים ניכויי חובה על פי חוק. במידה והמעסיק איננו עושה כן, הוא עלול לשאת בקנסות ובמקרים מסוימים להיות מואשם בביצוע עבירה פלילית. שירותי חשבות שכר עוסקים בין היתר בחישוב הניכויים המותרים על פי חוק באמצעות תוכנות לחישוב שכר דוגמת מלם שכר, לרבות, ניכויי חובה לכל אותם גופים.

 

מערכת נוכחות מתקדמת לעסק שלכם

העסק שלכם נשען על זמנם של העובדים: סביר מאד להניח שמשכורותיהם הם הסעיף הגבוה ביותר בדו"ח ההוצאות. כאשר אתם נאבקים עם תזרים המזומנים בכל חודש וחודש, מתסכל במיוחד לגלות דיווחים חסרים, מוטעים או מטעים על גבי דוחות הנוכחות. המעסיק חייב לדרוש מעובדיו אמינות ושקיפות מלאה כדי שיכול להיות בטוח שהמשאב היקר הזה מנוהל בצורה הטובה ביותר. חשוב לא פחות הוא המסר לעובדים עצמם שהמקום מנוהל בצורה מסודרת, ושנוכחותם חיונית לתפעולו. ממש כמו שהעובדים לא יסכימו לשלם במרכול על סחורה חלקית או פגומה, כך המעסיק שלהם מסרב לשלם על דיווחים לא ברורים או לא מדויקים. מן הצד השני, העובדים יכולים לטעון שטבעי ושכיח לשכוח להתנהל בצורה דקדקנית מול שעון הנוכחות, ושגם להם מפריע כאשר הדוחות חסרים או לא ברורים. מכל הסיבות הללו העסק שלכם חייב מערכת נוכחות ברמה הגבוהה והאמינה ביותר.

זמן להתקדם עם מערכת הנוכחות

למרבה המזל, בכל האמור בשעון נוכחות הקדמה משרתת את העולם העסקי היטב. מערכות הנוכחות המתקדמות והמפותחות כיום מציעות פתרונות לכל חשש או קושי. ראשית – ישנו החשש לקנוניה בין העובדים. במצב קיצוני זה עובד אחד מחתים את הכרטיס של חברו וכך קורה שעצם החתמת הכרטיס אינה מבטיחה למעסיק שהעובד אכן היה במקום העבודה בפועל. שעון נוכחות טביעת אצבע הוא פתרון ביומטרי שמבטיח שרק אדם אחד ויחיד בעולם יכול לחתום בשמו של העובד. פתרון מתקדם דומה הוא מערכת נוכחות שעושה שימוש בזיהוי פנים. נושא נוסף שעולה לעתים תכופות הוא עבודה מרחוק – נהגים, או שליחים, למשל – עשויים לעבוד בלי יכולת להחתים שעון. מערכות הנוכחות המתקדמות יאפשרו לכם לקבל מהם דיווח דרך הנייד, ואפילו לברר מה היה מיקומם בעת ההחתמה באמצעות מערכת הניווט שבמכשיר החכם שלהם. אל מערכות נוכחות מתקדמות ניתן להתחבר מכל מקום ובכל עת כדי לדווח ולשלוף מידע, בהתאם לרמת ההרשאה. בכך נענה צורך נוסף – האפשרות להוציא דיווחים עבור העובדים או ההנהלה בלחיצת כפתור.

לכל התכונות הנהדרות האלה ניתן להוסיף את התקשורת של מערכת נוכחות מתקדמת עם מערכות חישוב השכר שלכם. כך נחסך זמן רב ומיותר של הקלדות כפולות, טעויות אנוש אפשריות נמנעות, והמערכת תמיד מעודכנת בזמן אמת. שעוברים אל מערכת מתקדמת הכוללת שעון נוכחות טביעת אצבע בררו על איכות השירות של החברה המתחזקת את המערכת, שכן מערכות מן הסוג הזה דורשות גב חזק של חברה מובילה.

בחירת מתמלל – מחברה או באופן פרטי?

תמלול הוא אמנות העברת האודיו או הוידאו לכתב. כאן, הלקוח מעביר טקסט ווקאלי אל חברה שעוסקת בתחום ואילו התמלילן של החברה הופך את הטקסט הווקאלי לטקסט כתוב אם בתור קובץ מלל ואם בצורת כתוביות.

 

היתרונות של חברת תרגום ותמלול

אנשים שאינם עוסקים בתחום התמלול סבורים שמדובר על מלאכה מהנה שמביאה בקלות שכר גבוה, אנשים אלו טועים טעות מרה. מלאכת התמלול היא מלאכה מורכבת ולכן חשוב לבחור במתמלל בעל ניסיון בתחום בו אתם מעוניינים בעבודת תמלול. (תמלול של הרצאות, וובינרים, סרטים, ראיונות, דיוני בית משפט, ראיונות ועוד). מומחה בתחום הספציבי בו אתם מעוניינים יכול לבצע השלמות של מילים במקרה בו הטקסט הווקאלי אינו ברור או במקרה בו הוא מלווה ברעשי רקע. כמו כן, מומחה בתחום יוכל להבטיח לכם כמויות גדולות של תמלול תוך פרק זמן קצר ובאיכות הנדרשת לכם.

 

שירותי תמלול מוצעים פעמים רבות על ידי חברת תרגום המציעה שירותים שונים הקשורים אל מלל, כמו למשל שירותי תרגום בשפות שונות, תמלול, שירותי תוכן ועוד. אחד מאותם סוגי תמלול המבוקשים ביותר הוא תמלול לבתי המשפט. כאן המומחה מקשיב להקלטת הדיונים בבית המשפט ומעביר את אותם דיונים המושמעים לו לכתב. רוב החומרים הנדרשים לבית המשפט הם חומרים הנדרשים באופן מיידי או תוך פרק זמן קצר ולכן חשיבות הרמה המקצועית של המתמללים, גבוהה ביותר.

 

תמחור עבודת התמלול משתנה מפרילנסר אחד לשני ומחברת תרגום אחת לאחרת. חשוב לקחת בחשבון שעלות השכרת שירותיו של מתמלל שעובד במתכונת של פרילנסר תהיה שונה מהעלות אותה תשלמו לחברת התרגום שמעמידה לרשותכם את שירותי המתמללים שלה ולכן פעמים רבות , אנשים מעדיפים לשכור את שירותיהם של פרילנסרים על פני חברה מקצועית  המציעה שירותי תרגום ותמלול, דבר שיכול להסתבר כטעות. שכן, אף פעם אין דרך וודאית לדעת מה איכות העבודה של הפרילנסר והאם הוא יספק את התוצאה בזמן וזאת לעומת חברה מקצועית שיכולה להתחייב בפני הלקוח לגבי לוח הזמנים ואיכות התוצאה.

 

דבר נוסף אותו חשוב לקחת בחשבון בעת ההכרעה באם לשכור שירותי תמלילנות מחברת תרגום או באופן פרטי מעצמאי בעל ניסיון בתחום הוא שחברה שמעסיקה תמלילנים בצד אנשי מקצוע אחרים היא חברה שבוחרת בקפידה את אותם אנשי מקצוע שישמשו כנציגיה, דבר שחוסך מהלקוח את כל הקשור אל תהליך חיפוש המומחה לתמלילנות, פגישה עימו על מנת להבין האם הוא אכן יכול לספק את אותה תוצאה בה הוא מעוניין ועוד. כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא להגיע להחלטה המתאימה לכם. בהצלחה!

אפליקציה לשעות עבודה – כל היתרונות באפליקציה אחת!

לאורך השנים התחיל תהליך התמקצעות בתחומים שונים, ביניהם תחום התעסוקה. התמקצעות זו הובילה לפרודוקטיביות ותוצאות מדוייקות וטובות יותר. אם בעבר הלא רחוק, מנהל לא ידע מה היכן ממוקמים סוכני המכירות ועובדי השטח של החברה בכל רגע נתון, כיום קיימת אפליקציה אחת שפותרת את התעלומה, אפליקציה לשעות עבודה. אפליקציה זו משלבת דיווח נוכחות, ומיקום מדוייק במפה GPS.

 

החתמת כרטיס נוכחות – OUT

בתקופה האחרונה ניתן לשמוע פעמים רבות התרעמות מצד עובדי השטח של החברה וזאת משום אפליקציה המראה בכל שלב ושלב היכן העובד ממוקם. העובדים טוענים שמדובר על אפליקציה שעוקבת אחריהם ואילו המנהלים עומדים על שלהם ולא מוותרים. הסיבה לאי הוויתור הזה, מובנת לחלוטין. המתלוננים הם עובדי החברה, כלומר אותם אנשים שהתחייבו לעבוד כמות מסויימת של שעות מדי יום וזאת תמורת שכר אותו משלמת החברה. אם עד היום לא הייתה אפשרות לוודא שעובדים אלו אכן מבצעים את עבודתם כראוי, כיום יש אפשרות לעשות זאת באמצעות אפליקציה לשעות עבודה. ההורדה של האפליקציה לסמארטפון פשוטה ומהירה, היא מאפשרת לעובדי החברה להחתים כניסה ויציאה מהעבודה באמצעות הסלולארי ולמנהלים לראות מהו המיקום של העובדים שלהם בעת החתמת הכרטיס וזאת על מנת לוודא שאין נוכלויות כלשהן בכל הקשור אל החתמת שעות העבודה של העובד. מה שנקרא הכי הוגן והכי הגון.

 

למרות שרוב מקומות העבודה משתמשים באפליקציה זו לעובדי השטח של החברה, לאחרונה עסקים מסויימים החליטו לאפשר גם לעובדי המשרד להחתים נוכחות ולדווח על ימי חופש או ימי מחלה באמצעות האפליקציה. הסיבות לכך הן הדיוק והניידות של האפליקציה. עובד יכול לעדכן את הסיבה בגינה היא איחר או ביצע נפקדות מיום עבודה בזמן אמת, דבר שמאפשר עדכון ברור ומדויק שנכנס אוטומטי לדו"ח הנוכחות החודשי של העובד המשמש לשם חישוב שכר. אם בעבר ברוב מקומות העבודה דרשו מעובדיהם החתמת כרטיס נוכחות מכאני או דיגיטלי, היום ניתן לבצע את כל פעולות דיווח הנוכחות באמצעות הסמארטפון.

 

האפליקציה החדשנית מתאימה למערכת ההפעלה של האנדרואיד ולמערכת ההפעלה של IOS (אייפון). השימוש באפליקציה ידידותי למשתמש, שכן כל מה שעובד החברה צריך לעשות הוא ללחוץ על הסמל של האפליקציה, ללחוץ על כפתור דיווח כניסה, יציאה, חופש או מחלה וזהו. התוכנה תאפשר לראות בדיווח את המיקום שבו היה העובד כאשר הוא ביצע את הרישום, האפליקציה עובדת בסנכרון עם מערכת הדיווח וניתן להפיק את כל הדו"חות הנדרשים למנהלי החברה ולמחלקת שכר. בהצלחה!

כח אדם

העידן המודרני הוא עידן בו טכנולוגיות שונות מחליפות את בני האדם. דברים שהיינו עושים בעבר בעצמינו מתבצעים היום על ידי מכונות חכמות שונות, כאלו שמתוכנתות לעשות בדיוק את מה שצריך. דוגמא ובה אחת לכך היא תחום ההשקיה, אם בעבר בשביל להשקות גינה היינו צריכים לפתוח את הצינור ולהשקות פיזית, הרי שהיום יש מערכות השקיה חכמות שניתן לכוון אותן בהתאם לצרכים והן עושות את העבודה בעצמן. יש כאלו אף משוכללות יותר שיודעות "להרגיש" את הסביבה ולהגיב בהתאם, מה שיכול לחסוך כח אדם וגם לא מעט הוצאות. אך עדיין, עם כל הטכנולוגיה הזו והמערכות החכמות שנכנסו לחיינו נראה שלהון האנושי אין באמת תחליף, וחשוב לגייס את האנשים הנכונים לכל תחום ולכל פרויקט שהוא.

חברות כח אדם

חברות כח אדם כשמן כן הן, חברות אשר תפקידן הוא לאתר את האנשים הנכונים לכל מטרה. החברות הללו עובדות מצד אחד מול מנהלים ומול עסקים שונים, ומצד שני מול העובדים הפוטנציאליים. הן אמורות לאתר את האדם הנכון בהתאם לקורות חיים, ניסון רלוונטי ופרמטרים רבים אחרים והרווח שלהן הוא בתיווך בין שני אלו. הן מקבלו סכום מסוים על כל עובד שהן מגייסות ומשלמות ישירות לעובד (לפחות בחודשים הראשונים) ומקבלות את ההפרש בין שני התשלומים הללו.

כח אדם ברשת

אומנם יש עדיין לא מעט חברות כוח אדם אך נראה שהרשת היא זו שעושה את עיקר העבודה. יש היום אתרים שונים אשר באמצעותם ניתן למצוא עבודה ומהצד השני ניתן לאתר את העובדים הדרושים. מעבר לאותם אתרים יש את הרשתות החברתיות שתורמות תרומה עצומה לענף הזה, ובעזרתן ניתן לפרסם ולמצוא עובדים רלוונטיים בכל תחום ותחום

כח אדם זול יכול לעלות ביוקר…

ההון האנושי אם כן הוא מרכיב עיקרי בהצלחתו של כל עסק ועסק. לא משנה כמה העסק יהיה מתקדם אם מי שיתפעל אותו לא יעשה את העבודה כמו שצריך הכלי ירד לטמיון. גיוס כח אדם הוא מקצוע בפני עצמו ואיתור אנשים נכונים לכל עבודה הוא מלאכה לא פשוטה ומצריכה ניסיון רב. אם אתם בעלי עסק כלשהוא ואתם צריכים עובדים חדשים, אל תנסו להשיג את הזולים ביותר. במקרים רבים ובעיקר כשמדובר על משרות בכירות חשוב למצוא את האנשים המתאימים וגם אם אלו יהיו יקרים מעט יותר, בסופו של דבר זה ישתלם לבעל העסק מכיוון שהתפוקה תהיה רבה יותר ואיכותית יותר.

 

שירותי ביטוח לחברות שמירה וכוח אדם

עסקים קטנים כגדולים, מעסיקים עובדים לצורך תפעולם. רבים מהם פועלים בתוך משרדים ויש להם רכוש שנועד לפעילותם. כל עסק חייב לבטח את עובדיו ואת נכסיו. קבלני כוח אדם, קבלני שמירה וניקיון מספקים לרוב עובדים ללקוחות ועיקר פעילותם היא בשירותים מעין אלה. עסקים אלו חייבים להיות מודעים במיוחד לנושא הביטוחיים לעובדים, ועקב כך הם צריכים לקבל ייעוץ ושירות מסוכני ביטוח אשר מתמחים בתחום.

בית משפט

בית משפט

נושא העובדים הינו רגיש מאוד בחברות אלו בגלל חוקי המדינה הקיימים ובגלל שעיקר הרווח של החברות הללו מגיע מפעילות זאת. הרווח לעובד בעסקים אלו הינו מצומצם, יחסית, בגלל אופי השירות ובגלל התחרות הרבה בתחום, ולכן, יש צורך בקבלת שירותי ביטוח צמודים בעלות סבירה. סוכני ביטוח חברות כוח אדם מספקים, לרוב, גם ביטוח חברות שמירה בגלל שיש הרבה מהמשותף בפעילותם. השוני העיקרי הוא בזה שחברות שמירה מספקות שירות בנישה מיוחדת מאוד, ואילו חברות כוח אדם מספקות עובדים למקצועות רבים אחרים.
הצגת אישורי ביטוח במכרזים
שני התחומים, כוח אדם ושמירה, נזקקים לרישיונות ממשלתיים לפעילותם. שירותים רבים אותם הם מספקים מותנים בהצגת רישיונות אלו. עבודה רבה בהיקפים גדולים נמסרת להם על ידי משרדי ממשלה, חברות סמך שלה, תאגידים גדולים, מפעלים ועוד. במכרזים שמתפרסמים יש דרישה להצגת ביטוחים שונים. ביטוחי חברות כוח אדם כמו גם ביטוח חברות שמירה חייבים לכלול בתוכם ביטוח עובדים למיניהם, ביטוחי צד ג' ועוד. הצגת אישורים אלו נעשית על ידי חברת הביטוח באמצעות סוכן ביטוח שמתמחה בכך, והאישורים הם תנאי להשתתפות במכרז או בהצעת המחיר.
מפרסמי המכרז מבקשים, במקרים רבים, אחריות צולבת שמשמעותה היא הכללתם בביטוח עצמו. הדבר נועד למנוע תביעתם על ידי עובדי הקבלן, ובמקרה שכן מוצגת התביעה מתגלגלת האחריות ישירות אל הקבלן כולל נושא ההשתתפות העצמית בתביעה. נושא הביטוח לחברות כוח אדם ושמירה הינו מורכב מאוד וכולל בנוסף, ביטוח המשרד ותכולתו, ביטוח רכבים, ביטוח מיוחד לציוד יקר ערך שנמצא ועוד. סוכן שמתמחה בנישה הספציפית הזאת יכול לתת ייעוץ מקיף. יש צורך לקבל החלטות על גודל הביטוח, על היקפו ועוד. סוכנות ביטוח מקצועית יכולה לספק פוליסת ביטוח מחברות שונות והיא תמצא עבור כל לקוח את הפוליסה הטובה ביותר מבין אלה שבשוק. כמובן, שסוכן ביטוח נבחן גם בעת הגשת התביעה וגם כאן הלקוח אמור לקבל שירות יעיל ומקצועי שיספק לו שקט נפשי רב.

שעון נוכחות וירטואלי

שעון הנוכחות מלווה את עולם העבודה כבר שנים רבות מאד. התנועה האוטומטית של הכנסת הכרטיס עם הכניסה לעבודה היא חלק מחיי היומיום של אנשים רבים ברחבי העולם, אבל אופן הביצוע של התנועה הזו הולך ומשתנה. בעבר ראינו שעונים מכאניים שהחתימו שעה ותאריך על גבי כרטיסי נייר. בשנים האחרונות אנחנו פוגשים בכרטיסים מגנטיים שמועברים בקורא אלקטרוני. מקומות עבודה אחרים בוחרים בשעונים ביומטריים שקוראים טביעת אצבע. חברות מתקדמות עושות שימוש בטלפון החכם באמצעות אפליקציה לרישום שעות עבודה כדי לתעד את שעות העבודה.

לא משנה מה אמצעי הדיווח על שעות העבודה, כל חברה כיום מחזיקה כיום תוכנה לחישוב שעות עבודה אשר מאפשרת לה לקיים את דרישת החוק ולתעד בצורה קפדנית את עבודת השכירים בחברה. העובדים נדרשים לדווח והמעביד מצדו צריך להיות מסוגל לספק פירוט מדוקדק של כל שעות העבודה של כל העובדים. אפילו עובדים במשרות הנהלה או אמון ועובדים שאינם מגיעים פיזית למקום העבודה חייבים לדווח על שעות העבודה בצורה מלאה ומפורטת. וכאן מתעורר במקרים מסוימים קושי טכני של ממש – שהרי כל צורת דיווח שדורשת הקלדה מאוחרת לתוך התוכנה היא פתח לשגיאות ולאי הבנות.

הפתרון לעבודה מרחוק

בגלל החשש מפני טעות או משבר אמון המעסיק לרוב מעוניין להימנע ממצבים שבהם העובד מדווח בדיעבד על שעות העבודה. אבל כאשר העובדים אינם מגיעים כלל למקום העבודה – תופעה רווחת והולכת בעולם של ימינו – איך אפשר לקבל מהם דיווח מדויק בזמן אמת? ובכן, כיום הטלפון החכם מלווה את כל העובדים לכל מקום. על אותו הטלפון ניתן להתקין אפליקציה לרישום שעות עבודה שאליה ידווחו השעות והבעיה באה על פתרונה על הצד הטוב ביותר.

המערכות הוירטואליות המתקדמות יכולות לקבל את הדיווחים באופנים שונים ממקורות שונים ולדעת כיצד להתמודד עם מאפייני עבודה שונים והגדרות שונות לכל עובד. המעסיקים מצדם יכולים לעשות שימוש באותה תוכנה לחישוב שעות עבודה כדי לשלוף דוחות שונים בחתכים שונים לכל צורך ומצב – למשל לצורך קבלת התראות שונות שהוגדרו במערכת על בעיות ותקלות. שליטה במערכת השכר היא בעצם שליטה בסעיף הוצאות אדיר ודינמי אשר משמעותה שיפור היכולת הניהולית. בנוסף, למערכות שכר שמנוהלות באופן חיצוני יתרון גדול נוסף – הן מתוחזקות, מגובות ונשלטות על ידי חברות המתמחות אך ורק בהן ואפשר לדעת שנתוני השכר החיוניים נמצאים בידיים טובות. עסקים מתקדמים כיום מעדיפים לעשות שימוש בשעון נוכחות וירטואלי.

תגי שם מודפסים – יוצרים רושם ראשוני נפלא

אומרים שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני, וכמה שזה נכון. כל אדם בישראל מוצא את עצמו מדי יום ניצב אל מול אנשי שירות של חברה או עסק. החל מהקופאיות בסופר, דרך נציג המכירות בחברת הסלולר ועד לדיילת האוויר החייכנית בדרך לחופשה בפריז. במקרים אלו ורבים אחרים, הרושם הראשוני מתחיל בהופעה של העובד – נקייה או מלוכלכת, מסודרת או מרושלת, ועניין נוסף וחשוב לא פחות – האם לחולצת העובד מוצמד תג שם מודפס?

 

מחקרים רבים גילו על השינוי באינטראקציה בין אנשים כאשר אלו יודעים את שם האחר. מרבית החברות בישראל הבינו שניתן להפחית כעסים ותגובות שליליות באמצעות תגי שם, וכיום מאות אלפי עובדי שירות בישראל לא יוצאים לעבודה בלי התג המודפס. על תגים בכתב יד מיותר לדבר (נותנים רושם חובבני ולא רציני) אז ברשותכם נתרכז באותם תגי שם מודפסים המעניקים "מעמד שווה" בין נותן השירות למקבל השירות, לאור העובדה שהשם של שניהם ידוע. עכשיו כל שנותר לכם הוא לבחור לעובדים שלכם תגי שם מודפסים באיכות גבוהה (ולא כאלו שהמגנט יפסיק להדביק אחרי חודשיים והכיתוב ידהה בפרק זמן דומה) ולהפוך אותם מעוד עובד בחברה (בעיניי הלקוח) לאדם של ממש…

 

לוח מחיק מגנטים לקיר – המילה האחרונה בתחום המגנטים

במשך שנים הרגילו אותנו שמגנט נצמד למקרר. אנחנו אומרים – לא עוד! לוח מחיק מגנטים לקיר הוא המצאה עיצובית פשוטה ונפלאה, שהופכת את החיים לקלים יותר. נפלא בתור מתנה לחברים, חומר פרסומי ללקוחות, לוח תזכורות ומודעות למשרד ועוד. ניתן להזמין לוחות מעוצבים בהזמנה אישית, לפי רשימת שמות וכדומה.

 

ישנם מספר סוגים עיקריים של לוח מחיק מגנטים לקיר. נתחיל סוג ה"פשוט" והזול מכולם, העשוי חומר מתכתי גמיש המוצמד לקרטון עבה וקשיח. בטיחותי, מעוצב, נדבק בקלות ובמחיר מצחיק. אידיאלי לגני ילדים, בתי ספר, חדרי ילדים וכדומה. ללוח מצורף טוש מחיק לתזכורות וקשקושים. ממשיכים עם לוח הפח המגולוון, המצופה מכל עבר בנייר הדפסה. מושלם כמתנה או כמוצר שיווקי / קידום מכירות. ניתן להוסיף אלמנטים נחמדים כמו טוש מחיק, סט מגנטים מזכוכית, פנקס, עט בתוספת אוחז עט ועוד. מגיע במספר גדלים אשר המרכזי שבהם הוא 30 על 29 סנטימטר; נסיים עם ה"מרצדס של הלוחות המחיקים", הלא-הוא הלוח הממוסגר אלומיניום, המשמש בעיקר חברות לצרכי הדרכה, הדגמה, הצגת יעדים וכו'. לוח גדול, מרשים, איכותי, חזק ועמיד, המעניק מראה מקצועי לכל חלל וחדר. אז תשכחו מכל מה שידעתם על מגנטים ולוחות שעם ישנים. מתקדמים ללוחות מגנטים לקיר.

דיווח שעות עבודה באמצעות הסלולאר

בחברות רבות ובעסקים שונים יש מטלות אותם מבצעים בתוך מתחמי החברה או העסק ויש אחרות שמתבצעות בשטח ובמקומות אחרים. אנשי מכירות, אנשי ביצוע, מנהלי עבודה הם דוגמאות לאנשי שטח. בחברות הייטק רבות נוטים עובדים רבים, בעידוד מעסיקיהם, לבצע עבודה מהבית. הדבר חוסך שעות של נסיעות בדרכים, נוח מאוד וגורם לניצול הזמן הפנוי של כל עובד. אחת הבעיות איתם מתמודדים המעסיקים הוא המעקב אחרי שעות העבודה בפועל של עובדים אלו. העולם הטכנולוגי המתקדם מציע פתרונות מודרניים דוגמת אפליקציית שעון נוכחות בסלולאר.
דיווח באמצעות אפליקציה לשעות עבודה אנדרואיד טוב למועסק ולמעסיק כאחד. למעסיק הוא נותן פתרונות נוחים למעקב, שמוביל להכנת משכורת מסודרת. כאשר מכינים משכורת יש חשיבות לדיווח על שעות נוספות, הוצאות נסיעה, דמי אשל ועוד. יש חשיבות למקרים של, חלילה, תאונות עבודה או דרכים ועוד. כך ניתן למסגר את שעות העבודה המדויקות של העובד. מאותן סיבות, ואחרות נוספות, כדאי לעובד לדווח בצורה מדויקת על תחילת העבודה וסיומה. כל הרישום מתועד ויכול להיות מוצג בעת התדיינויות, בעת מחלוקות, או בכל עת אחרת.
השקעה בשעון נוכחות איכותי
אפליקציה לשעות עבודה של אנדרואיד קלה לתפעול ונתמכת על ידי טלפונים חכמים רבים, כך, שאין בעיה להורידה מחנות האפליקציות של גוגל או אפל. ניתן לסנכרן אותה עם מערכת חישובי השכר ומשאבי האנוש של העסק או הארגון. שעון נוכחות זה יכול לבצע עוד שורה של משימות והודעות כגון: דיווח היעדרות, הודעה על הגעה למקום מסוים ועזיבתו, דיווח על מספר פגישות לאותו היום ועוד. כמו כן, ניתן למקם את מקום הפגישות ולזהותם על פי הדיווח הנמסר. לכל המידע הזה יש חשיבות שחורגת מהדיווח על הנוכחות. כל ארגון יכול להיעזר בדיווח כזה כאשר הוא קובע מדיניות הפעלת עובדים במחלקות השונות.
כאשר בית עסק צריך להחליט על בחירת שעון עובדים מבוסס אפליקציית סלולאר הוא חייב לבחור שעון נוכחות אמין שיכול לשרת את העסק שלו בצורה טובה לאורך זמן. שעון נוכחות מודרני מאפשר דיווח דרך האינטרנט באמצעות נייד או באמצעות טלפון קווי. ברור שהוא חייב להיות מסונכרן עם מערכות שונות בארגון, וכך, יוכל המעסיק לקבל נתונים על מצבת כוח האדם בזמן אמת ונתונים נוספים. יש חשיבות לבחירת שעון נוכחות כזה שמשווק על ידי חברה שיכולה לתת תמיכה בכל נקודת זמן. ההשקעה בשעון נוכחות כזה מוכיחה עצמה מרגע הפעלתו.