כח אדם

חברת כח אדם הינה חברה שחשובה ביותר בכול הנוגע להתאמה רצויה בין דרישות התפקיד לבין נתוני העובד. מכאן שבמקום שהחברה תשקיע זמן רב ואף כמה עובדים על מנת שיימצא העובד האידאלי הבא, הרי שטוב להכיר שבאמצעות פנייה אל חברת כח אדם ניתן לחסוך לא מעט זמן ומכאן שגם לא מעט כסף עבור מציאת העבודה הרצויה. מכאן שמדובר בדוגמה קלאסית לכך שכן נכון להוציא מעט כסף על מנת לחסוך הוצאה אחרת הרבה יותר משמעותית.

שורת יתרונות

יש עסקים רבים אשר לא מבינים מדוע נכון להיעזר בשירתי חברת כח אדם ולא בשירותי חברות השמה או להיפך, ועל כן נציין שלצד העובדה שמדובר בשתי חברות שאכן בקיאות בתחום ההתאמה בין רצוי למצוי, בכול הנוגע לדרישות תעסוקה ונתונים אישיים, הרי שלהבדיל מחברת השמה אשר מוצאת עובדים עבור תקופות ארוכות ושהעובדים שלה עוברים להיות מועסקים במידי מתחת לאותו בית עסק חדש, הרי שבמקרה זה העובד שיימצא מראש מיועד עבור תקופה קצרה (אידאלי ביותר כאשר יש צורך בעובד אך אין מספיק תקנים) ואף לא יקבל את שכרו מטעם בית העסק, אלא מטעם חברת הכח אדם עצמה.

יתרונותיה של תקופה קצרה

נהוג לחשוב שכל בית עסק מחפש עובד שירוץ עמו למרחקים ארוכים, אך לא כך הם תמיד פני הדברים. מכאן שיש לא מעט סיטואציות אשר מצדיקות השקעה רבה עבור מציאת עובד רק עבור תקופה קצרה, וזאת כי יש עובד שיוצא לחופשה של כמה חודשים והוא צריך מחליף זמני, נפתח מישור חדש בעסק שמצריך בעלי כישורים  מסוימים עבור פרק זמן קצר, או פשוט כי החברה מבקשת לבחון את יכולותיו של העובד למשך שלושה חודשים לפני שהיא חותמת מולו על הסכם עבודה מסודר, וזאת כי יש לא מעט מקרים בהם עובד זמני הופך להיות עובד קבוע – יתרון עבור שני הצדדים.

הצד של העובד

עד כה ציינו מדוע לא מעט חברות מעדיפות לעבוד אל מול חברת כח אדם, אך עתה נמצא לנכון לבחון גם את הצד של העובד, שגם הוא לא פעם מעדיף לעבוד מול חברות כוח אדם. מדוע? עברו על הסיבות הבאות:

  • העובד מחפש עבודה עבור פרק זמן קצר.
  • העובד מבקש להגדיל את סיכוייו וכיוון שגם כך הוא אינו הצד שמשלם, אין סיבה שלא יפנה גם אל חברת כח אדם וגם אל חברת השמה.
  • העובד זוכה להתברג מהדל הצדדית לחברה גדולה, כלומר לאחר שהוא יוכיח את עצמו הוא עשוי לחבור באופן מסודר אל אותה חברה.
  • העובד עשוי לקבל הכשרה חשובה עבור מציאת מקום העבודה הבא.

התאמה

לבסוף נציין שלפני שפונים אל חברת כח אדם, יש לבחון התאמה, יש לבחון שהיא אכן עונה על כלל היעדים ושהיא אכן מתמחה בנישה הרצויה, וזאת כי לצד חברות כח אדם אשר מתמחות בשירות לקוחות, יש חברות כח אדם אשר מתמחות במערכת ניהול וכדומה.

בוחרים הרצאות מרתקות

העשור האחרון הביא עמו את הטכנולוגיות החדשניות, הרשתות השיתופיות, החדשנות הארגונית עסקית ואיתם את התפתחותם של מיזמים מסחרים בתחומים שונים ועוד. כיוון שכל אחד מעוניין להיות חלק מההצלחה ורוב האנשים הבינו שעל מנת להצליח צריך לצעוד בנעליהם של המצליחנים, רבים נרשמים אל סדנאות, הרצאות ומפגשים עם נעם מנלה, צמרת פירסט ומרצים נוספים מהשורה הראשונה שמספרים על החוויות שלהם ומשתפים בתכנים מעשירים.

 

הרצאות לאירועים שונים – מתכננים חכם

טרם ההחלטה האם לבחור במרצה זה או אחר חשוב להבין במה מעוניינים ולאפיין את אותו אירוע אותו מעוניינים לערוך. הדבר הראשון אותו יש לקחת בחשבון הוא נושא הכנס או סוג האירוע, שכן ההרצאות צריכות להתאים לאותו אירוע ומוזמניו. לאחר מכן חשוב להחליט מה תהיה כמות המוזמנים (יש הרצאות שמיועדות לעשרות אנשים, הרצאות שמיועדות לכמה מאות ויש גם הרצאות שמיועדות לכמות של אלפים). הצעד הבא יהיה להחליט מהם תחומי ההרצאה שיכולים לעניין את המוזמנים, (האם אלו יעדיפו הרצאות הקשורות לחדשנות, יצירתיות ויזמות או האם מעוניינים בהרצאה הקשורה לנושא המיזמים המסחריים, תחום  החדשנות העסקית, תחום הרשתות השיתופיות ועוד. לאחר שרשמתם מהו סוג האירוע, מה כמות האורחים המוזמנים אליו ומהו התחום הרלוונטי עבורם, כל שתצטרכו לרשום הוא את התאריך של האירוע וזאת על מנת שהמרצים הרלוונטיים, כמו למשל נעם מנלה ,צמרת פירסט ועוד רבים וטובים יוכלו לעדכן באם הם יוכלו להרצות באירוע הנערך באותו תאריך.

 

השלב האחרון יהיה מורכב מבחירת המרצה הרלוונטי לאירוע או לערב המיוחד שלכם, שליחת טופס לקבלת הצעת מחיר וקיבוע הדברים. נכון להיום היצע המרצים, המנחים והסדנאות הוא גדול ולכן ככל שתהיו מדויקים כך גם תוכלו לבחור באותן הרצאות שיעניינו את קהל המוזמנים.  באם האירוע הינו כנס חברה, חשוב שתקפידו לבחור גם מנחה (בנוסף אל מרצה), שיקח על עצמו את הנחיית הכנס מתחילתו עד סופו וידע כיצד לרתק את הקהל תוך שהוא מחבר בין חלקיו השונים של הכנס. נכון להיום יש מנחים בעלי ניסיון רב בהנחיית אירועים שונים ובדרך כלל אותה חברה שמעמידה לרשות הצרכנים הרצאות בתחומים שונים מאת מרצים מובילים בתחומם מציע גם את שירותיהם של מנחים מובילים.

 

לסיכום, נכון להיום יש פלטפורמה המציעה לסקטור העסקי ולמגזר הפרטי את האפשרות לשמוע הרצאות מרתקות ומועילות מאת מרצים מובילים, כמו למשל הרצאותיה של צמרת פירסט המבוקשות בכל רחבי העולם והרצאותיו המרתקות של נעם מנלה אודות הקוד היצירתי ועוד. כעת, כל שנותר הוא להגיע להחלטה באשר להרצאה המתאימה לכם ולבקש הצעת מחיר. בהצלחה ובהנאה!

האם אפשר להרחיק יונים לצמיתות

אנשים רבים סובלים מבעיית היונים שהתמקמו להן על גג ביתם, מרפסת הבית או מסתרי הכביסה והפכו את הבית למקום משכנן הקבוע. החלטה זו של היונה מובילה לבעיות רבות, ביניהן ללשלשלת חומצתית בעלת ריח רע וכזו שיכולה לכלות או להזיק למתכת. השלשלת והכינים יכולים להוביל להידבקות במחלות מסוכנות לבני אדם וחיות מחמד והמיית היונים יכולה להדיר שינה גם מאדם שניחן ביכולת של שינה עמוקה. כל אלו מובילים את רוב האנשים שסובלים מבעיית היונים לחפש אחר פתרון שעיקרו הרחקת יונים לצמיתות.

 

פתרונות מאז ועד היום

מאז ומעולם היוו היונים מטרד ושנים רבות אנשים מוצאים כל מיני דרכים להרחיק את היונים מאיזור מגוריהם. חשוב לקחת בחשבון שלא מדובר על הרחקה של יונה אחת או שתיים, שכן היונים חיות יחדיו כלהק, דבר שהופך את בעיית היונים לחמורה יותר. במהלך השנים אנשים הציבו דחלילים בגינת הבית ועל גגות הבתים וזאת על מנת להרחיק את היונים. הם השתמשו ברשתות אותן הם התקינו במסתרי הכביסה, בדוקרנים אותם הם התקינו בכל מיני מקומות על גג הבית ובחצר ורבים מהם אף הרחיקו לכת והשתמשו בכל מיני אמצעי מיגור לא חוקיים, כמו למשל רובה אוויר ורעל. ברוב המקרים הפתרון היה זמני ביותר והיונים חזרו לרבוץ באותו איזור ולדגור על הביצים בקינים שלהן. נכון להיום יש דרך אחת להרחיק את היונים לצמיתות אחת ולתמיד וזאת באמצעות טכנולוגיה חדשנית, כמו למשל שיטת פסי הדריכה החשמליים. פסים אלו מפיקים מתח חשמלי וברגע שהיונה נוחתת עליהם היא מקבלת שוק חשמלי, דבר שגורם לה ולחברותיה לברוח ולא לחזור יותר.

 

חשוב לקחת בחשבון שאמצעי הרחקה אלקטרוניים אלו יעילים לא רק למטרת הרחקת יונים לצמיתות אל גם למטרת הרחקת עכברים והרחקת עטלפים. אם גם אתם סובלים מתופעת היונים וחוששים שמא יש בביתכם או בסביבותיו גם מכרסמים קטנים שחודרים בלילות למטבח הבית ויכולים לכרסם את חוטי החשמל ולגרום להרס רב, חשוב שתשקלו גם הרחקת עכברים לצמיתות וזאת על ידי מרחיק מכרסמים סולרי ו/או יחידת קצה להרחקת מכרסמים (יחידה זו מתאימה גם לחדר המדרגות של הבניין, ארון החשמל וגם לכל מיני חללים קטנים בבית.

 

לסיכום, אם אתם סובלים מהמיית היונים והלכלוך אותו הן מותירות ואם אתם חוששים שמא המכרסמים השתלטו בשעות הקטנות של הלילה על ביתכם, הגיע הזמן לעשות מעשה ולדאוג להרחקת היונים והעכברים אחת ולתמיד! כי היום יש אפשרות לפתור את הבעיה לצמיתות וזאת באמצעות הטכנולוגיות החדשניות המיועדות לכך. בהצלחה.

כח אדם

העידן המודרני הוא עידן בו טכנולוגיות שונות מחליפות את בני האדם. דברים שהיינו עושים בעבר בעצמינו מתבצעים היום על ידי מכונות חכמות שונות, כאלו שמתוכנתות לעשות בדיוק את מה שצריך. דוגמא ובה אחת לכך היא תחום ההשקיה, אם בעבר בשביל להשקות גינה היינו צריכים לפתוח את הצינור ולהשקות פיזית, הרי שהיום יש מערכות השקיה חכמות שניתן לכוון אותן בהתאם לצרכים והן עושות את העבודה בעצמן. יש כאלו אף משוכללות יותר שיודעות "להרגיש" את הסביבה ולהגיב בהתאם, מה שיכול לחסוך כח אדם וגם לא מעט הוצאות. אך עדיין, עם כל הטכנולוגיה הזו והמערכות החכמות שנכנסו לחיינו נראה שלהון האנושי אין באמת תחליף, וחשוב לגייס את האנשים הנכונים לכל תחום ולכל פרויקט שהוא.

חברות כח אדם

חברות כח אדם כשמן כן הן, חברות אשר תפקידן הוא לאתר את האנשים הנכונים לכל מטרה. החברות הללו עובדות מצד אחד מול מנהלים ומול עסקים שונים, ומצד שני מול העובדים הפוטנציאליים. הן אמורות לאתר את האדם הנכון בהתאם לקורות חיים, ניסון רלוונטי ופרמטרים רבים אחרים והרווח שלהן הוא בתיווך בין שני אלו. הן מקבלו סכום מסוים על כל עובד שהן מגייסות ומשלמות ישירות לעובד (לפחות בחודשים הראשונים) ומקבלות את ההפרש בין שני התשלומים הללו.

כח אדם ברשת

אומנם יש עדיין לא מעט חברות כוח אדם אך נראה שהרשת היא זו שעושה את עיקר העבודה. יש היום אתרים שונים אשר באמצעותם ניתן למצוא עבודה ומהצד השני ניתן לאתר את העובדים הדרושים. מעבר לאותם אתרים יש את הרשתות החברתיות שתורמות תרומה עצומה לענף הזה, ובעזרתן ניתן לפרסם ולמצוא עובדים רלוונטיים בכל תחום ותחום

כח אדם זול יכול לעלות ביוקר…

ההון האנושי אם כן הוא מרכיב עיקרי בהצלחתו של כל עסק ועסק. לא משנה כמה העסק יהיה מתקדם אם מי שיתפעל אותו לא יעשה את העבודה כמו שצריך הכלי ירד לטמיון. גיוס כח אדם הוא מקצוע בפני עצמו ואיתור אנשים נכונים לכל עבודה הוא מלאכה לא פשוטה ומצריכה ניסיון רב. אם אתם בעלי עסק כלשהוא ואתם צריכים עובדים חדשים, אל תנסו להשיג את הזולים ביותר. במקרים רבים ובעיקר כשמדובר על משרות בכירות חשוב למצוא את האנשים המתאימים וגם אם אלו יהיו יקרים מעט יותר, בסופו של דבר זה ישתלם לבעל העסק מכיוון שהתפוקה תהיה רבה יותר ואיכותית יותר.

 

הדפסת מגנטים והזמנות לכל מטרה – אונליין!

אם עד היום הדפסה של הזמנות לאירועים והזמנת מגנטים לכל מיני מטרות הצריכה נסיעה עד לבית הדפוס, תשלום למעצב הגרפי של בית הדפוס והמתנה ימים ארוכים עד אותו קבלת אותו הטלפון המיוחל שהמגנטים או ההזמנות מוכנים, כיום ניתן לבצע את כל אותן פעולות באמצעות האינטרנט בקלות ובמהירות.

 

נכון להיום יש שתי דרכים להזמין אנשים לאירוע מיוחד. הדרך הראשונה היא להזמין אותם באמצעות המייל או פתיחת אירוע ברשת החברתית של הפייסבוק. הדרך השנייה היא על ידי עיצוב והדפסת הזמנות לאירועים מבית הדפוס. כיוון שלא כל האנשים משתייכים אל רשתות חברתיות, רוב האנשים בוחרים להדפיס הזמנות לאותו אירוע באמצעות בית הדפוס. כיוון שרוב האנשים מעוניינים לחסוך בהוצאות מיותרות ולהתנהל באופן חכם עם לוח הזמנים הקיים ברשותם, יותר ויותר אנשים מחליטים על הדפסת מגנטים והזמנות לאירועים באמצעות אתר אינטרנט מקוון של בית הדפוס. בנוסף, ניתן גם להזמין מלאי מוצרים למשרדים, לבתי הספר ולאירועים שונים באמצעות האתר, מוצרים כמו למשל כרטיסי ביקור, פנקסים, שילוט, פליירים ועלונים, מחברות, פולדרים והרשימה עוד ארוכה.

 

שילוב חכם – מגנט הזמנה

מגנטים מוכרים זה שנים ומשמשים שנים רבות אנשי מקצוע שונים על מנת לפרסם את שירותיהם. כיוון שניתן לתלות את המגנט על המקרר ומשטחים נוספים אנשים רבים מעדיפים מגנטים על פני ברושורים וכרטיסי ביקור שנאבדים או נזרקים לפח. בשנים האחרונות רבים מנצלים את הפוטנציאל של המגנטים לא רק לשיווק של איש מקצוע זה או אחר אלא גם כאטרקציה לאירועים שונים (הזמנת מגנטים שמשמשים כהזמנה לחתונה או לכל אירוע אחר, תמונות מהאירוע המודפסות על המגנט, כרטיסי ביקור מגנטיים, לוחות שנה מגנטיים ועוד). הזמנת הדפסת מגנטים ניתן לבצע ישירות אל מול בית הדפוס דבר המצריך נסיעה אל בית הדפוס או שיחה טלפונית או באמצעות אתר האינטרנט המקוון של בית הדפוס. ההחלטה להזמין הדפסת מגנטים אונליין באמצעות אתר האינטרנט תבטיח חיסכון משמעותי בזמנים ועלויות.

 

אתר מקוון של בית הדפוס מאפשר לכל אחד עיצוב והדפסת הזמנות לאירועים וכן הזמנת הדפסת מגנטים. כל שצריך הוא לבקר בו ביום ובשעה שנוחים לכם (כולל בשבתות ובשעות הלילה המאוחרות), לבחור את אותו מוצר אותו אתם מעוניינים לעצב ולהדפיס, לבחור את גודל היחידה בה אתם מעוניינים, את הכמות, סוג הנייר, סוג ההדפסה, סוג העיצוב בו מעוניינים (ניתן להעלות קובץ קיים), לשלם ולהמתין מספר ימים עד שהמגנטים, ההזמנות או כל מוצר אחר אותו הזמנתם מבית הדפוס יגיע אליכם.

הפקת והדפסה הזמנה לחתונה

החתונה שלכם מתחילה, בעצם, ברגע שבו ההזמנה הראשונה נשלחה לאורח הראשון. במקרים רבים ההזמנה משקפת את הסגנון והרוח של עיצוב האירוע כולו. לא במקרה ברגע שההזמנות יוצאות לדרך נראה שהדברים מעלים הילוך והחתונה כבר מעבר לפינה. זוהי הסיבה לכך שהחתן, הכלה ובני המשפחה משקיעים מחשבה רבה ועניין רב בהפקת ההדפסה, בגימור ובאיכות של ההזמנות. לפני שאתם ניגשים להדפסה כדי לעשות תכנית מדוקדקת של לוחות הזמנים – זכרו להשאיר מרווחי בטחון להדפסת הניסיון, להדפסת ההזמנות וכמובן – למשלוחים השונים. כדאי לזכור שאם אתם מזמינים אורחים מחוץ לארץ מקובל לשלוח להם את ההזמנה כמה חודשים לפני המועד כדי שיוכלו לשריין את התאריך. עבור האורחים בישראל תזמנו את משלוח ההזמנה כך שהם יקבלו אותה בין חודש לחודש וחצי לפני מועד האירוע.

ספר

ספר

למרות שההזמנה חשובה עבורכם, אין סיבה להיכנס להוצאות מופרזות. נסו לחפש אחרי הזמנות לחתונה במבצע ועשו שימוש באתרים שמאפשרים לכם לחסוך בהוצאות על ידי עיצוב ההזמנה אונליין. זכרו שגם משרדי העיצוב והגרפיקאים עושים שימוש בתבניות שהוכנו מראש, ואל תחששו לבחור במערכת שעליה תעצבו את ההזמנה במו ידיכם. לפני שאתם סוגרים את הפורמט וודאו שאם אתם מצרפים מפת הגעה מטעם האולם היא תתאים בגודלה להזמנה המיועדת ולמעטפה. רכישת הזמנות לחתונה במבצע היא הדרך הנכונה להפיק הזמנות בכמות גדולה, רק זכרו לא לעשות טעות ולהזמין מעט מדי עותקים. הוספת הדפסות בהמשך הדרך תייקר את הרכישה ללא סיבה מוצדקת.
עיצוב ההזמנה
ניתן לחשוב על לא מעט טיפים לעיצוב הזמנה לחתונה אשר יאפשרו לכם להפיק הזמנה לפי טעמכם. ראשית, בחרו בדפוס דיגיטלי איכותי ואל תתפשרו על איכות הנייר והדפוס. הזמנות לחתונה צריכות להגיע במראה יוקרתי וחגיגי, כיאה לגודל המעמד. כאמור, יפה ומקובל להפיק הזמנה שתשקף את אופיו של האירוע. לאירוע יוקרתי ומעונב הפיקו הזמנה מסורתית וחגיגית. לאירוע כפרי נינוח צרפו אלמנטים גרפיים קלילים וצבעוניים, וכן הלאה. בנוסף – וודאו שההזמנה מעבירה את כל המידע הנחוץ מבלי להכביד על העין בעודף מלל וקישוטים. ולבסוף – יש מי שאוהבים לשלב בהזמנה מידע אישי, וגם את זה צריך לעשות בקלילות ובטעם טוב.
האם אתם זקוקים למעצב גרפי צמוד? בימינו – ממש לא. הוזילו את העלויות בצורה דרמטית באמצעות מערכת אונליין מתקדמת שתאפשר לכם לבנות את ההזמנה באופן מודולארי. השקיעו בלימוד ובהבנת טיפים לעיצוב הזמנה לחתונה ותוכלו להפיק הזמנה אישית, מקסימה וחד פעמית.

 

בחירת וילונות

מעבר לתפקיד הפונקציונאלי של וילונות, אשר נועדו להחשיך את החלל או להצל עליו בפני השמש החמה, הרי שהוספה של וילונות לחלל הבית, הינה בעלת משמעות עיצובית. בחירה נכונה של וילונות לחדר השינה או לסלון יכולה לקבוע את התחושה או את האווירה שאנחנו רוצים להעניק לחלל, וכמובן, ליצור מבע מעוצב ונעים לכל חדר בבית. אז איך לבחור וילונות? למה כדאי לשים לב וממה יש להימנע? לפניכם כל מה שצריך לדעת.

השימוש של הוילון

בחירת הוילון היא תוצאה ישירה של השימוש שאנחנו רוצים לעשות בו. ראשית, עלינו להביט מן החלון ולהחליט – האם מה שמשתקף מבעדו נעים לנו למראה או שאולי גורע ממנו? אם מחוץ לחלון שלנו יש עצים גדולים וגבוהים המספקים צל ותחושה נעימה, מן הסתם, לא כדאי להסתיר אותם לחלוטין. אם אנחנו מתגוררים בסמוך אל בניין דירות אחר ואנחנו יכולים לראות מה השכנים שלנו עושים בסלון, הרי שהוילון צריך להסתיר את המראה וליצור תחושת ביטחון ואינטימיות.

בחירת הבד

הבחירה של בד הוילון הינה תוצאה ישירה של השימוש שלו. נוכל לבחור בבדים שקופים למחצה או בדים אטומים לחלוטין. אנחנו יכולים לבחור בעיטור או בצבע. חשוב מאוד לבחור בד שלא יכביד על החלל, במיוחד אם מדובר בחללים קטנים, על מנת שלא להקטין את החלל עוד יותר. מומלץ להימנע מבדים כבדים, אשר יוצרים תחושה חמה במיוחד, בעיקר במדינת ישראל הידועה בעונת הקיץ הארוכה שלה.

גודל וסוג החלון

הגודל של החלון בהחלט בעל השפעה לסוג הוילון שנבחר. היום, אנחנו יכולים למצוא סוגים רבים של וילונות ועיצובים רבים. לכן, יש להתאים את סוג הוילון שנבחר גם אל גודל החלון. חשוב לקחת בחשבון האם מדובר בחלון יציאה אל מרפסת, חלון קטן הנפתח על גבי מסילה או חלון הנפתח כציר. כל אלו בהחלט משפיעים על סוג הוילון שכדאי לנו לבחור.

עיצוב החלל

הוילון הינו כלי משלים לעיצוב של החלל. לכן, כדאי לבחור בטקסטורות המתאימות לאלו הנמצאות בחדר, לצבעים השולטים ולתחושה ולאווירה. הוילון חייב להיות חלק מהחלל, ולא מופרד. על ידי בחירה נכונה נוכל לספק את האווירה הטובה ביותר.

שירות משלוחי פרחים ברמת השרון

העידן הדיגיטלי הביא עמו את האפשרות לבצע פעולות שונות באמצעות האינטרנט. נכון להיום אנשים רבים בישראל רוכשים מוצרים ומזמינים שירותים שונים באמצעות האינטרנט וזאת משום מהיתרונות הרבים הטמונים באפשרות זו. אחד מהדברים אותם ניתן להזמין באינטרנט הוא שירות משלוחי פרחים ברמת השרון ובערים נוספות בישראל.

פרחים ברמת השרון

רמת השרון היא עיר המשתייכת למחוז תל אביב ומהמאפיינים המרכזיים שלה הוא האופי הירוק של העיר ואווירת הקהילתיות. אנשים רבים מתגוררים בה וזאת משום איכות החיים הגבוהה, הקיבוצים שסובבים אותה וקרבתה לתל אביב. ברמת השרון עסקים רבים, מסגרות חינוכיות ומעל ל- 100 אלף תושבים (נכון לשנת 2015) המתגוררים בה. בהתאם, תושבי העיר, עובדיה ואורחיה משתמשים פעמים רבות בשירות משלוחי פרחים ברמת השרון למטרת משלוח זר פרחים חגיגי לאירוע זה או אחר המתקיים בעיר ורבים אחרים המתגוררים מחוץ לעיר מזמינים זרי פרחים ומתנות שונות באינטרנט לאנשים היקרים להם ברמת השרון.

 

אם בעבר הלא רחוק אנשים נאלצו להתאים את עצמם לשעות הפעילות של חנויות הפרחים ברמת השרון, יבנה וערים נוספות בישראל וזאת על מנת להספיק ולקנות זר פרחים לאדם יקר להם או לאירוע מסוים, כיום ניתן להזמין זר פרחים ססגוני ורענן במחירים אטרקטיביים ישירות מאתר משלוחי פרחים בכל יום ובכל שעה בה מעוניינים. (טרם ההזמנה חשוב מאוד לוודא שהאתר מציע שירות משלוחי פרחים ביבנה או שירות משלוחים של זרי פרחים ועציצים לכל עיר אחרת אליה מעונינים לשלוח את הזר). בנוסף, שירות משלוחי פרחים חוסך הגעה עצמית לחנות על מנת לאסוף את זר הפרחים החגיגי והסעת הזר למקום בו מעוניינים.

 

כיום, כל אחד יכול לשלוח ברכה, זר פרחים חגיגי ולצרף אליו שוקולד ו/או בלונים על מנת להמחיש לאותו אדם שמקבל את כל אותן הפתעות עד כמה אתם אוהבים אותו ועד כמה הוא יקר לכם וזאת למרות העובדה שלא הייתה לכם אפשרות להגיע עד יבנה (או כל עיר אחרת בישראל), וזאת משום עבודה או משום שביום הספציפי של היום הולדת או האירוע המשמח אתם שוהים בחו"ל. ניתן לשלוח זר פרחים ישירות לבתי חולים, למקומות עבודה של היקרים לכם, לבתיהם ולכל מקום אחר בו תבחרו. משלוחי פרחים ביבנה ובמקומות נוספים בארץ מאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו להמחיש לאדם אחר שממוקם רחוק מאיתנו שאנחנו אוהבים ומעריכים אותו או אותה גם אם לא הצלחנו להגיע אליהם באותו יום חשוב.

 

 

 

 

מזרונים אורטופדיים לשינה מושלמת

נכון לשנת 2016 רוב האנשים בישראל בוחרים לישון על מזרון אורתופדי וזאת משום היתרונות הבריאותיים הרבים שלו. אם בעבר היצע סוגי המזרונים היה דל ולרוב האנשים לא הייתה ברירת בחירה, כיום המצב שונה לגמרי.

 

בוחרים מזרון אורטופדי איכותי

יש אנשים שמעדיפים תחילה לבחור במזרונים פשוטים יותר בעלות נמוכה יותר, אך לאחר שהם חווים שנת לילה לא רציפה, כאבי שרירים תפוסים ובעיות בריאותיות נוספות הנובעות ממזרון שאינו מתאים להם הם משנים את דעתם ורוכשים מזרונים אורטופדיים. קיים פער תהומי בין המזרון אורטופדי לבין מזרנים מסוגים אחרים.  המזרון האורטופדי מספק תמיכה ויציבות מרבית בעת שינה ומנוחה. הוא סופג את העומס של המשקל על ידי בולמי הזעזועים שמהווים חלק ממנו. הוא מספק תמיכה לעמוד השדרה, לגב, כתפיים, עורף וחלקים נוספים בגוף. המטרה העיקרית של קניית מזרונים אורטופדיים היא קניית מזרון שמסוגל לתמוך בגוף באופן מושלם ולאפשר לאדם השוכב עליו לישון שנת לילה נוחה ובריאה.

 

יש מבחר גדול מאוד של מזרונים, מבחר שכולל גם מזרונים אורטופדים של יצרנים שונים המיוצרים בשיטות טכנולוגיות חדשניות. דבר זה מוביל אנשים רבים להתלבטות לגבי המזרון המתאים להם. מסיבה זו חשוב לבצע עבודת איפיון מקדימה ולבחור את המזרון המתאים בהתאם לכללים הבאים. המזרון האורתופדי חייב להתאים למבנה גופו של השוכב עליו וחשוב מאוד לשכב עליו ולבדוק האם הוא אכן מתאים לאדם המעוניין לקנות אותו. יש להקפיד על בחירת מזרון איכותי מחומרים איכותיים (כמו למשל ויסקו ולטקס), יש לוודא שהייצור של אותו המזרון אותו מעוניינים לקנות הוא ייצור בשיטה טכנולגוית חדישה ומתקדמת. יש דרגות קושי שונות למזרונים וכל אחד חייב לוודא שאותה דרגת קושי בה הוא מעוניין היא זאת שמתאימה לו. כמו כן, תמיד יש לוודא שהמזרון אותו בוחרים יהיה בעל תו תקן, שתמיד תהיה עליו אחריות, ושהחברה מאפשרת תקופת ניסיון של המזרון.

 

לסיכום, קניית מזרון אורטופדי תאפשר לכם שינה בריאה. אם בעבר, מזרונים אלו הומלצו לאנשים שסבלו מבעיות כאב, הפרעות שינה ובעיות בריאותיות שונות, כיום הם מומלצים לכל אחד שמעוניין להבטיח לעצמו שינה רציפה, בריאה ומניעת שרירים תפוסים ותחושת עייפות בבוקר. כי היום כל אחד מודע לעובדה שעל מנת ליהנות מאיכות חיים גבוהה יש לדאוג לתחזק את הגוף בצורה נכונה, דבר שכולל תזונה מאוזנת, פעילות ספורטיבית ושינה רציפה ובריאה על המזרון המתאים.

גיבור או קורבן? הגיבורים של סיפורי התנ"ך

כאשר אנחנו קוראים את סיפורי התנ"ך כסיפורת – לאו דווקא כיצירה דתית – מפתיע לגלות כל פעם מחדש את משמעות הסיפורים ועמקם, ואת המכנה המשותף בין המציאות שלנו למציאות שמתוארת לפני אלפי שנים. הגיבורים שמופיעים בסיפורים העתיקים הם דמויות עגולות ועמוקת – כאשר אפילו גיבורים של ממש כמו שמשון הגיבור מגלים חולשות ומתמודדים עם חסרונות. אפילו דמויות שהסיפור אינו מתמקד בהם, כמו בת שבע מעוררות עניין ושאלות שונות לגבי תחושותיהן ורצונותיהן.

כך למשל אפשר לשאול את עצמנו מה הרגישה בת שבע כאשר דוד המלך בחר בה מבין כל נשות העיר? האם היא שמחה במעמדה החדש? או שאולי אהבה את בעלה, ממש כפי שהוא אהב אותה? האם היא הייתה מודעת לכך שאהבתו של המלך אליה למעשה גזרה את דינו של בעלה למוות? מבלי להתייחס לפרשנויות השונות שמתמקדות במניעיו של דוד ובחטאיו – אפשר לבנות סיפור שלם רק סביב מחשבותיה ורגשותיה המדומיינים של בת שבע עצמה. התנ"ך נוקט כתמיד בלשון תיאורית קצרה ויבשה, ואנחנו לומדים מעט מאד על האישה שיופיה דחף את דוד את חטאיו הגרועים ביותר. רצח, ניאוף וגזילה – כל אלה הן מילים שנקשרות לסיפור הזה. איך הרגישה כבשת הרש עצמה, כאשר היא כיכבה במעללים גדולים אלה?

דוד ושמשון, בת שבע ודלילה

שאלות דומות עולות גם לגבי הגיבורים שעל מניעיהם ורגשותיהם אנחנו יודעים יותר מאשר על אלו של דמויות המשנה. מניעיו של דוד ורמת החומרה של חטאיו נידונו לאורך דורות על ידי חכמים ומלומדים. באופן דומה, דמותו של שמשון הגיבור – אשר עצם כינויו מצביע על הרכיב המרכזי בה – עוררו דיון מתמשך. האם שמשון היה מודע לסכנה הגדולה שטמונה עבורו בתשוקתו לדלילה? יש שיטענו שזה היה חלק מכוח משיכתה, ושהאמון המופלג שהיה לו בה ושהביא למפלתו מצביע דווקא על יצר הרס עצמי. האם זה נכון? איך קורה שאדם חזק ולוחם מניח את נשקו ונותן אמון מלא בדמות לא אמינה כמו דלילה?

כאשר אנשים דתיים קוראים את פרקי התנ"ך הם מוצאים בהם סעד רוחני ובסיס לאמונתם. אבל אין כל סיבה לוותר על קריאתם כעל יצירת ספרות גדולה שאף דמות בה איננה שטחית וכל דמויותיה מעוררות עניין ושאלות. דוד ושמשון – שני גיבורים לוחמים ונערצים שנפלו לקורבן ליצריהם ולתאוות ליבם ושילמו על כך מחיר יקר. בת שבע ודלילה – שתי נשים שהניעו את גלגלי ההיסטוריה היהודית ושינו את פניה.